2η αγωνιστική

*Πληρότητα θεατών έως 70%.

*3/4 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια έληξαν με under 2,5

ΦΙΤΕΣΕ ΑΝΑΛΥΣΗ

Άλμα πρόκρισης στους ομίλους του Κόνφερενς Λιγκ έκανε το βράδυ της Πέμπτης, μετά την ισοπαλία στην έδρα της Άντερλεχτ με 3-3. Συναρπαστικό παιχνίδι που τα είχε όλα, η αντίπαλός της είχε την πρωτοβουλία των κινήσεων αλλά ήταν εξαιρετικά αποτελεσματική, πετυχαίνοντας τρία γκολ σε συνολικά 9 τελικές προσπάθειες. Βρέθηκε να χάνει με 2-1 στο ημίχρονο και ενώ είχε ισοφαρίσει προσωρινά, με ένα εκπληκτικό εικοσάλεπτο μέχρι τα μισά του δεύτερου μέρους κατάφερε να το γυρίσει σε 2-3, αλλά μια στιγμή αδράνειας στις καθυστερήσεις και ένα περιττό πέναλτι που δίεπραξε, έδωσε την ευκαιρία στους γηπεδούχους να πάρουν την ισοπαλία, αφήνοντας πικρή γεύση στο παιχνίδι.

Είχε προηγηθεί η οριακή νίκη στην έδρα της Τσβόλε με 0-1 σε ένα παιχνίδι που ενδεχομένως το δικαιότερο αποτέλεσμα να ήταν η ισοπαλία. Προηγήθηκε στο 20′, κινδύνεψε σε αρκετές περιπτώσεις με την ισοφάριση αλλά τελικά την γλίτωσε, χάρη στην τύχη αλλά και τον τερματοφύλακά της. Έχει θέμα στους στόπερ, αφού ο Ράσμουνσεν και ο αρχηγός Ντούκι παραμένουν εκτός λόγω τραυματισμών. Tραυματίες είναι και ο τρίτος τερματοφύλακας Ρέιζιγκερ και ο αναπληρωματικός αριστερός μπακ Μανχούφ.

Προηγούμενο παιχνίδι: Ισοπαλία με 3-3 απέναντι στην Άντερλεχτ εκτός έδρας για τα πλέι οφ του Γιουρόπα Κόνφερενς Λιγκ, σε ένα ματς που με ανατροπή ήταν μπροστά στο σκορ μέχρι τις καθυστερήσεις.

Φίτεσε Στατιστικά

*3/4 επίσημα παιχνίδια της σε όλες τις διοργανώσεις έληξαν goal/goal και over 2,5 (δες το στη Betshop)

*Σε κανένα από τα 4 παιχνίδια που έχει δώσει μέχρι στιγμής δεν έχει κερδίσει η γηπεδούχος ομάδα

ΒΙΛΕΜ ΑΝΑΛΥΣΗ

«Βατερλώ» στην πρεμιέρα για την ομάδα του Τίλμπουρχ που συνετρίβη στην έδρα της από την Φέγενορντ με 0-4. Κάπως αυστηρή η διάσταση που πήρε το σκορ, στο πρώτο ημίχρονο είχε τις στιγμές της απλά δεν ήταν αποτελεσματική στην τελική προσπάθεια, την ίδια ώρα που η αμυντική της λειτουργία ήταν εξαιρετικά προβληματική. ‘Εχανε ήδη με 0-4 στο 59, όταν έμεινε και με παίκτη λιγότερο με την τελετή να λαμβάνει πρόωρο τέλος.

Κοιτά την επόμενη μέρα, έμεινε μετεξεταστέα στο πρώτο πολύ δυνατό τεστ της σεζόν. Το πρόγραμμα είναι αρκετά απαιτητικό με την ίδια παράλληλα να ψάχνει τα πατήματά της με τις αλλαγές στο ρόστερ να ήταν μεγάλες και ριζικές, ενώ το τέλος της προετοιμασίας της δεν ήταν καλό λόγω κρουσμάτων covid που ξέσπασαν στο αγωνιστικό τμήμα, τα οποία όμως για καλή της τύχη δεν πήραν μεγάλες διαστάσεις. Τιμωρημένος ο βασικός στόπερ Μπέργκστρομ (1/0) που αποβλήθηκε στο παιχνίδι με την Φέγενορντ, ενώ είναι από τις λίγες ομάδες που δεν ταλαιπωρείται από τραυματισμούς.

Προηγούμενο παιχνίδι: Συντριβή με 0-4 στην έδρα της από την Φέγενορντ για το πρωτάθλημα.