*Α’ Γύρος: Φιν Χαρπς – Μποέμιανς 1-1.

*Β’ Γύρος: Μποέμιανς – Φιν Χαρπς 2-2.

*Με g/g ολοκληρώθηκαν οι τελευταίες 5 αναμετρήσεις μεταξύ των δύο ομάδων.

ΦΙΝ ΧΑΡΠΣ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Βαριά εκτός έδρας ήττα με 5-1 από τη Σάμροκ Ρόβερς, την περασμένη αγωνιστική. Η πρωταθλήτρια μπήκε πολύ δυνατά στο παιχνίδι, ανοίγοντας το σκορ στο 8′, για να ακολουθήσουν άλλα τρία γκολ, με το δείκτη του σκορ να δείχνει 4-0 στο 43′! Τυπική διαδικασία το β’ μέρος, με τη Φιν Χαρπς να μειώνει σε 4-1 στο 57′ και τη Σάμροκ να διαμορφώνει το τελικό 5-1 στο 62ο λεπτό της αναμέτρησης.

Δεύτερη συνεχόμενη ήττα για τη Φιν Χαρπς στο πρωτάθλημα, αμφότερες με over2.5+g/g. Βρίσκεται στην τελευταία θέση της βαθμολογίας, στο -1 από τη Γιου Σι Ντι και τα μπαράζ παραμονής. Εντός έδρας μετράει 2 συνεχόμενες νίκες, έχοντας σκοράρει 3 γκολ και στις δύο.

Εκτός παραμένουν οι Γουέμπστερ και Ντίβερς.

Φιν Χαρπς Στατιστικά

*9 συνεχόμενα over2.5 γκολ.

*Έχει δεχτεί τουλάχιστον 2 γκολ στα τελευταία 4 παιχνίδια της.

ΜΠΟΕΜΙΑΝΣ ΔΟΥΒΛΙΝΟΥ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα-αποκλεισμός με 3-0 από τη Σέλμπουρν, στο μεταξύ τους ντέρμπι για τα προημιτελικά του κυπέλλου. Η γηπεδούχος μπήκε πολύ δυνατά στο παιχνίδι και κατάφερε να ανοίξει το σκορ στο 20′, για να πάρει προβάδισμα δύο τερμάτων είκοσι λεπτά αργότερα (2-0 στο 38′). Γεμάτο ένταση το υπόλοιπο παιχνίδι, με την Μποέμιανς να προσπαθεί να ξαναμπεί στη διεκδίκηση της πρόκρισης, χωρίς ωστόσο να μπορεί να διασπάσει την αντίπαλη άμυνα. Η Σέλμπουρν κράτησε το μηδέν στα μετόπισθεν, με το τελικό 3-0 να διαμορφώνεται στο 73ο λεπτό, με το δεύτερο γκολ του Μπόιντ στην αναμέτρηση.

Για το πρωτάθλημα, εκτός έδρας ήττα με 1-0 από την Ντέρι Σίτι. Βρίσκεται στην 6η θέση της βαθμολογίας, όντας ουσιαστικά βαθμολογικά αδιάφορη, αφού δύσκολα θα προλάβει την πρώτη τριάδα. Για έναν ακόμη αγώνα θα έχει το υπηρεσιακό δίδυμο στον πάγκο της, αφού βρίσκεται ακόμη σε αναζήτηση προπονητή. Μετράει 3 ήττες στα τελευταία 5 εκτός έδρας παιχνίδια της, έχοντας αποτύχει να βρει το δρόμο προς τα δίχτυα στις τελευταίες δύο.