* Over 2.5 τα 10/12 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια

* Πέρσι οι δύο ομάδες πήραν από μία εκτός έδρας νίκη στα μεταξύ τους παιχνίδια

Δείτε τα Προγνωστικά Τουρκίας

ΦΕΝΕΡΜΠΑΧΤΣΕ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη (0-2) επί της Αούστρια Βιέννης. Ο Κινγκ άνοιξε το σκορ στο 8ο λεπτό, στο 83’ οι Αυστριακοί έμιναν με 10 παίκτες και στο 89’ ο Ντουρσούν διαμόρφωσε το τελικό σκορ.

Απόλυτα πετυχημένα τα δύο πρόσφατα ταξίδια της Φενέρμπαχτσε, επιστρέφει στο “Σαράτσογλου” με ενισχυμένη αυτοπεποίθηση για τρίτη σερί νίκη.

Την Πέμπτη στη Βιέννη, βρήκε σε ανισορροπία την άμυνα της Αούστρια για το γρήγορο προβάδισμα σε αντεπίθεση και είχε τη δυνατότητα να παίξει πίσω από την μπάλα στην συνέχεια, ψάχνοντας το transition, έχασε μεγάλη ευκαιρία για δεύτερο γκολ με τον Ντουρσούν από κλέψιμο ψηλά. Το πήγε σβηστά στην επανάληψη ο Ζεσούς, η Φενέρ ήλεγχε το τέμπο και μετά την αποβολή των γηπεδούχων κυνήγησε το δεύτερο γκολ που τη φέρνει αγκαλιά με τους ομίλους του Europa League.

Την προηγούμενη Δευτέρα έπαιξε ολοκληρωτικό ποδόσφαιρο στην έδρα της Κασίμπασα, σε βαθμό που το τελικό 0-6 έμοιαζε φτωχό για την εικόνα του αγώνα.

Μπήκε στις προπονήσεις και πιθανώς να μπει για πρώτη φορά στην απόστολή της ομάδας ο νεοφερμένος φορ Ζοάο Πέδρο (πρώην Κάλιαρι), αντιθέτως εκτός θα μείνει ο Κινγκ που χτύπησε στη Βιέννη. Συνεχίζουν την αποθεραπεία οι Αζίζ (στόπερ) και Σανγκαρέ (δεξί μπακ/χαφ).

Παρελθόν από την ομάδα ο Πέλκας (Χαλ) και ο στόπερ Τισεράν (Αλ Ετιφάκ)

ΦΕΝΕΡΜΠΑΧΤΣΕ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

* Over 2.5 τα 4/6 τελευταία παιχνίδια της

* Σκόραρε 2+ γκολ στα 5/6 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της για το πρωτάθλημα

21+ |Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΑΔΑΝΑ ΝΤΕΜΙΡΣΠΟΡ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη (3-0) επί της Σίβασπορ. Ο Μπελχαντά άνοιξε το σκορ στο 41’, ο Ονιεκούρου έκανε το 2-0 στο 51’ και ο Ακιντόλα διαμόρφωσε το τελικό σκορ στο 70’.

Με 2/2 νίκες ξεκίνησε το πρωτάθλημα η ομάδα του Μοντέλα, εκμεταλλευόμενη τις συγκυρίες και πηγαίνει με σούπερ ψυχολογία στο δυνατό τεστ του “Σαράτσογλου”.

Κυριαρχική η εμφάνισή της το προηγούμενο Σάββατο απέναντι στην Σίβασπορ, που είναι εμφανώς ανέτοιμη και πήγε στα Άδανα με το μυαλό στην Ευρώπη. Επέβαλε το ρυθμό της από νωρίς, απειλούσε συχνά, άργησε με βάση τις ευκαιρίες να προηγηθεί. Στο ίδιο τέμπο το παιχνίδι και στο δεύτερο ημίχρονο, με την Ντεμιρσπόρ να έχει τα ηνία ως το 70’ και το τρίτο γκολ της.

Στην πρεμιέρα ήταν αρκετά τυχερή στο 2-3 της Κερασούντας, αξιοποίησε στο έπακρο τις λιγοστές ευκαιρίες της, ενώ οι γηπεδούχοι ξόδεψαν αρκετές δικές τους.

“Είναι κάποιοι τομείς που πρέπει να βελτιώσουμε, όσον αφορά τη συνέπεια της ομάδας. Θεωρώ ότι θα είμαστε ακόμη καλύτεροι στην συνέχεια.” δήλωσε ο κόουτς Μοντέλα.

Δίχως αξιοσημείωτες απουσίες η προετοιμασίας της για το σημερινό ταξίδι στην Πόλη, αναμένεται να ντεμπουτάρει στην σεζόν ως βασικός στην κορυφή της επίθεσης ο Μπαλοτέλι.