* Νοκ άουτ αγώνας, σε περίπτωση ισοπαλίας οι δύο ομάδες οδηγούνται απευθείας στα πέναλτι

* Under 2.5 τα 6/7 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια, ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης

* Αήττητη η Αρχεντίνος στα 6 τελευταία μεταξύ τους (4-2-0)

ΕΣΤΟΥΔΙΑΝΤΕΣ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα (3-1) από την Ροσάριο Σεντράλ. Ο Φερέιρα άνοιξε το σκορ για την Ροσάριο στο 13’, ο Βελίς έκανε το 2-0 στο 30’ και ο Ρουμπέν έβαλε το τρίτο γκολ στο 53’. Η Εστουδιάντες μείωσε με τον Πινιέιρο στο 75’.

Δεν της επηρεάζει την ψυχολογία η ήττα της Κυριακής στο Ροσάριο, έκανε ξανά εκτατεμένο rotation ο Σιελίνσκι, όπως και στα δύο προηγούμενα ματς πρωταθλήματος ο Σιελίνσκι, αφού τα playoffs ήταν εξασφαλισμένα για την Εστουδιάντες από τις 20 του Απρίλη.

“Βιδωμένη” στην κορυφή του Β’ ομίλου εδώ και καιρό με την καλύτερη επίθεση στη χώρα (33 γκολ), τρέχει ένα εξαιρετικό 2022, την προηγούμενη εβδομάδα εξασφάλισε και την πρόκριση στα νοκ άουτ του Λιμπερταδόρες από την 4η αγωνιστική των ομίλων!

Όλοι οι καλοί είναι διαθέσιμοι και φρέσκοι γι απόψε, με το καλύτερο δυνατό σχήμα θα παραταχθεί και στόχο την 9η σερί νίκη στη Λα Πλάτα!

ΕΣΤΟΥΔΙΑΝΤΕΣ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

* Over 2.5 τα 5/7 τελευταία παιχνίδια της, ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης

* Σκόραρε 2+ γκολ στα 7/8 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της

ΑΡΧΕΝΤΙΝΟΣ ΤΖΟΥΝΙΟΡΣ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη (2-1) επί της Ουνιόν Σάντα Φε. Η Αρχεντίνος προηγήθηκε με πέναλτι του Τορέν στο 6ο λεπτό, η Ουνιόν ισοφάρισε στο 58’ με τον Γκαγιέγκος και ο Μακ Άλιστερ έδωσε τη νίκη με γκολ στο 83’.

Τα κατάφερε στο φινάλε, μπήκε στα playoffs επικρατώντας την Κυριακή της Ουνιόν στο τέλος, εκμεταλλευόμενη παράλληλα την ήττα της Νιούελς στη Λα Πλάτα από τη Χιμνάσια για να τερματίσει 4η στον Α’ όμιλο.

Υπήρχε ξεκάθαρη διαφορά έντασης στο πρώτο ημίχρονο απέναντι στην αδιάφορη κι απογοητευμένη Ουνιόν, είχε ευκαιρίες να “καθαρίσει” τη νίκη πριν την ανάπαυλα. Ισοφαρίστηκε σε φάση που ξεκίνησε από πλάγιο άουτ, στη μοναδική τελική της Ουνιόν στο δεύτερο μέρος, αλλά βρήκε τη λύση στο φινάλε από στατική φάση.

Μοναδική σημαντική απουσία αυτή του εξτρέμ Καμπρέρα, που έχασε τα τελευταία παιχνίδια, με το ίδιο σχήμα που έπαιξε την Κυριακή αναμένεται να παρατάξει την ομάδα ο Μιλίτο, ο οποίος έχει δύο περάσματα από τον πάγκο της Εστουδιάντες.