*Δεύτερος γύρος στο κύπελλο Κύπρου. Πρόκειται για διπλές αναμετρήσεις, οπότε και θα ακολουθήσει ρεβάνς. Σε περίπτωση συνολικής ισοπαλίας, ακολουθεί ημίωρη παράταση και εάν χρειαστεί, η διαδικασία των πέναλτι.

*Η αναμέτρηση διεξάγεται με περιορισμένο αριθμό θεατών (το 50% της χωρητικότητας του γηπέδου).

*Με Under 2.5 ολοκληρώθηκαν τα 4/5 τελευταία παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

*Στο πρωτάθλημα: Ε. Ν. Παραλιμνίου – Ερμής Αραδίππου 0-0

ΕΡΜΗΣ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ ΑΝΑΛΥΣΗ (Β’)

Από ένα αήττητο σερί εννέα αγώνων προέρχεται ο Ερμής Αραδίππου, στο οποίο και μετράει έξι νίκες και τρεις ισοπαλίες. Στο τελευταίο χρονικά, στις 18 του Δεκέμβρη, η ομάδα του Νίκου Ανδρονίκου υποδέχθηκε τον Αχυρώνα Λιοπετρίου, για το πρωτάθλημα, με τον οποίο και έμεινε στο 1-1, καθώς δέχθηκε το τέρμα της ισοφάρισης στα τελευταία λεπτά. Με 26 βαθμούς βρίσκεται στην πέμπτη θέση, μαζί με τη Νέα Σαλαμίνα. Χρωστάει ωστόσο παιχνίδια, καθώς είδε τα τελευταία του να παίρνουν αναβολή, λόγω covid-19. Ρίχνεται για πρώτη φορά φέτος στη μάχη του κυπέλλου, όντας αήττητος στα έξι τελευταία εντός τους (3-3-0). Έχει τέσσερα θετικά κρούσματα στις τάξεις του, χωρίς να έχουν γίνει γνωστά τα ονόματα των νοσούντων.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία 1-1 με τον Αχυρώνα Λιοπετρίου, για το πρωτάθλημα. Πήρε προβάδισμα με τον Πουτζιουρή στο 61′, για να δεχθεί την ισοφάριση στο 82ο λεπτό.

Ερμής Αραδίππου Στατιστικά

*Με Goal/Goal ολοκληρώθηκαν τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια του. (δες το στην ιντερβετεν)

*Με Under 2.5 ολοκληρώθηκαν τα τέσσερα τελευταία εντός έδρας παιχνίδια του.

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten | 21+ (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

Ε. Ν. ΠΑΡΑΛΙΜΝΙΟΥ ΑΝΑΛΥΣΗ (Β’)

Με ήττα ολοκλήρωσε τις υποχρεώσεις της για το 2021 η Ένωση Νέων Παραλιμνίου. Για την ακρίβεια, στο τελευταίο παιχνίδι που έδωσε (18/12), η ομάδα του Μαρίνου Σατσιά υποδέχθηκε τον Ακρίτα Χλώρακα, για το πρωτάθλημα, από τον οποίο και ηττήθηκε με 0-2. Κάπως έτσι, έλαβε τέλος στο αήττητο των επτά αγώνων (6-1-0), όμως παραμένει στην πρώτη θέση με 29 βαθμούς, όσους έχει και ο Ακρίτας, με δυο ματς περισσότερα όμως. Σε ότι αφορά το κύπελλο τώρα, στον πρώτο γύρο έκανε την έκπληξη και απέκλεισε στα πέναλτι 2-4 τον Άρη Λεμεσού, εκτός, μετά και το μεταξύ τους 2-2 σε κανονική διάρκεια και παράταση. Αήττητη στις έξι τελευταίες εξόδους της (5-1-0), ενώ και αυτή είδε παιχνίδια της παίρνουν αναβολή εξαιτίας των κρουσμάτων covid-19.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα 0-2 από τον Ακρίτα Χλώρακα, για το πρωτάθλημα. Βρέθηκε πίσω στο 71′, με το τελικό αποτέλεσμα να διαμορφώνεται στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων.