*7η αγωνιστική.

*Περιορισμένος αριθμός θεατών.

ΕΠΙΣΚΟΠΗ ΑΝΑΛΥΣΗ

Δεν αντέχει σε ιδιαίτερη κριτική το εκτός έδρας ματς με τη Ζάκυνθο την περασμένη εβδομάδα, η Επισκοπή πήρε αναμενόμενα τη νίκη. Απέναντι της τέθηκε μια ομάδα που δεν ήταν στο επίπεδο της, δεν έχει προλάβει καν να δημιουργήσει ρόστερ αξιώσεων, ήταν μοιραίο ότι ένα… κανονικό γκρουπ όπως η Επισκοπή θα είχε το πάνω χέρι. Φυσιολογικό και επόμενο το τελικό 3-0 υπέρ των Κρητικών, που πανηγύρισαν την πρώτη νίκη της σεζόν. Είχαν προηγηθεί 4/4 ήττες με Καραϊσκάκη (0-1), Εργοτέλη (1-0), Αστέρα Βλαχιώτη (0-1) και Διαγόρα (1-0), όπως και το εντός έδρας 1-1 με τα Χανιά. Έμειναν ξανά εκτός οι Ανδρικόπουλος, Σουμπασάκης, Καλαντζής, Εμπόι και Καραγιάννης.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας επικράτηση 3-0 επί της Ζακύνθου. Στο 0-1 το ημίχρονο, μετά το 64’ τα άλλα δύο γκολ για την Επισκοπή.

ΕΠΙΣΚΟΠΗ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Μετρά 5/6 Under 2.5 στο πρωτάθλημα (δες το στη betshop).

*NG στα 5/6 ματς στο πρωτάθλημα.

ΟΦ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ ΑΝΑΛΥΣΗ

Θα ήθελε να πάρει κάτι περισσότερο κόντρα στη Ρόδο την περασμένη εβδομάδα, έμεινε στο εντός έδρας 1-1. Κακό το ματς στο πρώτο ημίχρονο, δεν είχε φάσεις, στο δεύτερο μέρος ο ρυθμός ανέβηκε. Η Ιεράπετρα προηγήθηκε και θα έπρεπε να διαχειριστεί καλύτερα την κατάσταση , η Ρόδος ισοφάρισε σχετικά γρήγορα. Όλα έδειχναν ότι πάμε προς ισοπαλία, στο φινάλε αμφότερες οι ομάδες είχαν από μια μεγάλη ευκαιρία, το 1-1 κρίθηκε δίκαιο. Επιστροφή στις ισοπαλίες για την Ιεράπετρα, που αναζητά ακόμη την πρώτη νίκη της χρονιάς, έχει ρεκόρ 0-2-3, ο άλλος κερδισμένος πόντος ήταν στο εντός έδρας 1-1 με τον Ηρόδοτο. Η αποστολή: Καραγκιόζης, Μανουσάκης, Χιντζίδης, Κοντοές, Τορίμπιο, Ντε Λορέντζι, Ντι Λορέντζο, Κάρδαρης, Ψάνης, Λεμονής, Κατάλντι, Τασιούλης, Μπλάνκο, Μπενίτεζ, Μεσσιδόρο, Βουό, Χιμένεθ, Γεωργόπουλος.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία 1-1 κόντρα στη Ρόδο. Ο Καλούδης στο 56’ το 1-0, ισοφάρισε η Ρόδος στο 68’ με τον Σταματελόπουλο.