*Μετρούν 8/10 παιχνίδια με g/g τελευταία, ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης

Έμεν – Φορτούνα Σιτάρντ στην Goalbet
goalbet-logo

ΕΜΕΝ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Έμεν μπήκε με αρνητικό τρόπο στο πρωτάθλημα, καθώς έκανε δύο απανωτές ήττες, όμως στα επόμενα δύο παιχνίδια έδειξε βελτίωση και πήρε θετικά αποτελέσματα. Μάλιστα, κατάφερε να πάρει βαθμούς κόντρα σε πιο δυνατούς αντιπάλους, συνιστώντας μίνι εκπλήξεις. Στο τελευταίο χρονικά, έμεινε στο 1-1 ενάντια στην Τβέντε εκτός έδρας, σ’ ένα παιχνίδι που έβγαλε αντίδραση όταν βρέθηκε πίσω στο σκορ. Παίρνει καλό βαθμό αμυντικά στο συγκεκριμένο ματς, αφού παρά την πίεση που δέχτηκε για δεύτερο γκολ, κράτησε την ισοπαλία.

Στο αμέσως προηγούμενο ματς, για την τρίτη αγωνιστική, αναδείχτηκε ισόπαλη με το ίδιο σκορ κόντρα στη Βίλεμ, αλλά εντός έδρας. Ο Ντικ Λούκιεν δήλωσε ευχαριστημένος από την απόδοση και την προσπάθεια που κατέβαλαν οι παίκτες του στα δύο αυτά παιχνίδια και κυρίως στο προηγούμενο με την Τβέντε. Στο αγωνιστικό σκέλος, ο Ολλανδός προπονητής, περιμένει τον βασικό μέσο ντε Φος, που ταλαιπωρήθηκε από τραυματισμό.

Προηγούμενο παιχνίδι: Απέσπασε ισοπαλία στην έδρα της Τβέντε με σκορ 1-1, στο πλαίσιο του πρωταθλήματος. Το πρώτο ημίχρονο δεν είχε γκολ, ωστόσο στο 48’ ο Τσέρνι έδωσε προβάδισμα στους γηπεδούχους. Στο 65’ ο ντε Λέουβ ισοφάρισε και διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

ΕΜΕΝ Στατιστικά

*5 σερί ματς με γκολ εκατέρωθεν (δες το στη goalbet)

*3/4 επίσημα παιχνίδια έληξαν με “2-3” γκολ

*Δέχεται γκολ σε 6/10 τελευταία εντός έδρας

Παίξε Νόμιμα στην Goalbet | 21+ (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

ΦΟΡΤΟΥΝΑ ΣΙΤΑΡΝΤ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Φορτούνα Σιτάρντ είναι στις τελευταίες θέσεις του βαθμολογικού πίνακα καθώς είναι μία από τις ομάδες που δεν έχει καταφέρει να γευτεί τη χαρά της νίκης, έπειτα από τέσσερις αγωνιστικές. Η Έμεν είναι η άλλη μία και συμπληρώνουν τετράδα με Σπάρτα Ρότερνταμ και Βάαλβαϊκ. Μοναδικό θετικό αποτέλεσμα για τη Φορτούνα, είναι η ισοπαλία της τρίτης αγωνιστικής με την Άλκμααρ εντός έδρας με σκορ 3-3. Έδειξε χαρακρτήρα μεγάλης ομάδας εκεί, αφού μετέτρεψε το 1-3 του 69′ σε 3-3 στις καθυστερήσεις.

Αρνητικό χαρακτηριστικό, ότι στα δύο εκτός έδρας δεν κατάφερε να σημειώσει ούτε γκολ. Γενικότερα σε επίπεδο Eredivisie δεν έχει πάρει “τρίποντο” σε 24 αναμετρήσεις ως φιλοξενούμενη. Ο 30χρονος μέσος Ριένστρα έχασε τα προηγούμενα παιχνίδια της Φορτούνα και δύσκολα θα προλάβει να είναι έτοιμος κόντρα στην Έμεν. Δεν αναφέρθηκαν νέα προβλήματα απουσιών, συνεπώς αναμένεται να παραταχθεί με την καλύτερη δυνατή ενδεκάδα για την πρώτη νίκη στη σεζόν.

Προηγούμενο παιχνίδι: Γνώρισε την ήττα με σκορ 2-0 από την Αϊντχόφεν εκτός έδρας, για το πρωτάθλημα. Μόλις στο 5’ ο Μάλεν σκόραρε για το 1-0 που ήταν και το αποτέλεσμα του πρώτου ημιχρόνου. Στο 85’ ο Μαντουέκε πέτυχε δεύτερο γκολ και σφράγισε τη νίκη για τους γηπεδούχους.