*42η αγωνιστική

*Στον πρώτο γύρο: Κόλτσεστερ – Εξετερ 3-1

*Οι τέσσερις τελευταίοι αγώνες τους, ανεξαρτήτως έδρας, έχουν λήξει G/G

ΕΞΕΤΕΡ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Η Εξετερ ήταν καλύτερη, πιο επικίνδυνη και απειλητική επιθετικά, έστω και αν χρειάστηκε να σκοράρει στα τελευταία λεπτά, κερδίζοντας 0-1 εκτός έδρας την Καρλάιλ, χάρη σε ένα γκολ του Αμοντ στο 89ο λεπτό.

Η Εξετερ κέρδισε και την Καρλάιλ εκτός έδρας με 0-1, πετυχαίνοντας τρίτη συνεχόμενη νίκη, δεύτερη με το ίδιο σκορ, έκτη στους οκτώ τελευταίους αγώνες που δεν χάνει. Στο γήπεδό της είναι επίσης χωρίς ήττα εδώ και οκτώ παιχνίδια, με έξι νίκες σε αυτό το διάστημα, δύο συνεχόμενες στα πιο πρόσφατα.

Εξακολουθεί να βρίσκεται στην δεύτερη θέση του βαθμολογικού πίνακα, έχοντας πλησιάσει στο -5 από την κορυφή και την Φόρεστ Γκριν, ενώ είναι και στο +5 από την τέταρτη θέση που δεν εξασφαλίζει απευθείας άνοδο. Και βρίσκεται στο +9 από την όγδοη που δεν οδηγεί ούτε καν στα πλέι οφς για την άνοδο.

Παραμένουν εκτός λόγω τραυματισμών οι μέσοι Τέιλορ, Κάιτ και ο επιθετικός Νόμπε, με τον πρώτο να μην αναμένεται να παίξει ξανά φέτος, αλλά έγινε καλά και επιστρέφει ο αμυντικός Γκράουντς.

Εξετερ Στατιστικά

*Εχει 4/5 N/G μαζί με under 2,5 στα τελευταία παιχνίδια της.

*Εχει 15/24 G/G εντός έδρας, τα 14 μαζί με over 2,5, 11/19 στο πρωτάθλημα.

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten | 21+ (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΚΟΛΤΣΕΣΤΕΡ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Η Κόλτσεστερ έχασε 0-2 εντός έδρας από την Στίβενεϊτζ, πολύ πιο δύσκολα απ’ ότι δείχνει το τελικό σκορ. Είχε κάποιες ευκαιρίες να ανοίξει το σκορ, πριν δεχθεί το πρώτο τέρμα από τον Ριντ στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων, ενώ ο Νόρις στο 49’ διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

Η Κόλτσεστερ έχασε με 0-2 εντός έδρας από την Στίβενεϊτζ, επιστρέφοντας στις ήττες μετά από δύο σερί νίκες, με αποτέλεσμα να συνεχίζει να μην έχει πετύχει τρεις συνεχόμενες στην φετινή σεζόν! Πάντως μακριά από την έδρα της έχει τέσσερις νίκες στους εφτά τελευταίους αγώνες της.

Είναι πάντα αρκετά χαμηλά στο βαθμολογικό πίνακα, έχασε και μία θέση, ούσα πλέον στην 20η για την ακρίβεια, αλλά παραμένει ακόμη λίγο μακριά από την ζώνη του υποβιβασμού, σε σημαντική απόσταση ασφαλείας από αυτήν, στο +8 συγκεκριμένα.

Συνεχίζει με υπηρεσιακό τεχνικό τον Γουέιν Μπράουν και όλα δείχνουν πώς με αυτόν θα τελειώσει τη σεζόν. Παραμένει εκτός ο μακροχρόνια τραυματίας αμυντικός Κλάμπιν, ενώ χτύπησε και ο μέσος Εντουαρντς που επέστρεψε μάλιστα στην Μπρίστολ Σίτι από την οποία είναι δανεικός και εκτός είναι ο αμυντικός Ντάλισον που έχει κάποιες ενοχλήσεις.