Φάση των “16”

*Πρώτος αγώνας της σειράς. Ακολουθεί ρεβάνς στην έδρα της Σεαρά (07/07). Δεν ισχύει ο κανονισμός του εκτός έδρας γκολ. Σε περίπτωση ισοπαλίας στο συνολικό σκορ των αγώνων, ακολουθεί απευθείας η διαδικασία των πέναλτι.

*Η ομάδα που θα προκριθεί θα αντιμετωπίσει τη νικήτρια του ζευγαριού Σάο Πάουλο – Ουνιβερσιδάδ Κατόλικα.

ΔΕ ΣΤΡΟΝΓΚΕΣΤ ΑΝΑΛΥΣΗ (Βολιβία)

Προηγούμενο ματς: Γνώρισε την ήττα με σκορ 0-3 εντός έδρας, από τη Μπολίβαρ, στο πλαίσιο του πρωταθλήματος. Μόλις στο 1’ ο Ντα Κόστα σκόραρε για το 0-1 και ο ίδιος παίκτης στο 32’ με εκτέλεση πέναλτι έκανε το 0-2 του ημιχρόνου. Στο 70’ ο Μπρούνο Σάβιο σκόραρε και διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

Η Δε Στρόνγκεστ δεν κατάφερε να πάρει τον τίτλο στο Απερτούρα της Βολιβίας, έχασε από τη Μπολίβαρ (0-3) στον τελικό της διοργάνωσης. Νωρίτερα, στα ημιτελικά, είχε αποκλείσει την Ατλέτικο Παλμαφλόρ με δύο νίκες και το ίδιο σκορ 2-1. Έχει να δώσει επίσημο παιχνίδι περισσότερες από 15 ημέρες, το Κλαουσούρα ξεκινά στις 3 Ιουλίου. Το θετικό είναι ότι δεν αντιμετωπίζει πολλά προβλήματα απουσιών, μοναδικός απών ο τιμωρημένος αμυντικός Απόντε. Ο κόουτς Ντίας δε θα είναι στον πάγκο για προσωπικούς λόγους.

Δε Στρόνγκεστ Στατιστικά

*6 σερί αναμετρήσεις με over 2.5 γκολ

*6/10 παιχνίδια τελευταία με No Goal

*Δέχεται γκολ σε 6/10 τελευταία εντός

Παίξε Νόμιμα στην Bet365 (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ, Κίνδυνος εθισμού και απώλειας περιουσίας, Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777, Παίξτε Υπεύθυνα.

ΣΕΑΡΑ ΑΝΑΛΥΣΗ (Βραζιλία)

Προηγούμενο ματς: Αναδείχτηκε ισόπαλη με σκορ 1-1 εντός έδρας, με αντίπαλο την Ατλέτικο Γκοϊανιένσε, στο πλαίσιο του πρωταθλήματος. Στο 26’ ο Ζορζίνιο σκόραρε για το 0-1 που ήταν και το αποτέλεσμα του πρώτου ημιχρόνου. Στο 48’ ο Έρικ ισοφάρισε και παράλληλα διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

Η Σεαρά δεν είναι στην ιδανική αγωνιστική κατάσταση, μπορεί να χάνει δύσκολα το τελευταίο διάστημα, όμως εξίσου δύσκολα παίρνει και νίκες. Προέρχεται από την εντός έδρας ισοπαλία με αντίπαλο την Ατλέτικο Γκοϊανιένσε (1-1) για το πρωτάθλημα Βραζιλίας. Αυτή ήταν η τέταρτη ισοπαλία στα τελευταία πέντε ματς για το συγκρότημα του Μαρκίνιος Σάντος. Ο Βραζιλιάνος προπονητής δεν υπολογίζει τους Ζοάο Ρικάρντο, Πατσέκο, Ριμπέιρο, Κλέμπερ, Ροντρίγκο Λιντόζο και Μεντόσα.