* Φιλική αναμέτρηση

* Ο αγώνας διεξάγεται στο Παρίσι

* Πρώτη μεταξύ τους αναμέτρηση

ΒΡΑΖΙΛΙΑ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Νίκη (3-0) επί της Γκανας, σε φιλική αναμέτρηση. Ο Μαρκίνιος άνοιξε το σκορ στο 9ο λεπτό και Ρισάρλισον σκόραρε δύο ακόμη φορές, στο 28’ & το 40’.

Ακάθεκτη στο #1 της FIFA η “σελεσάο”, την Παρασκευή πρόσθεσε μία ακόμη νίκη στο φετινό της λογαριασμό, την 6η διαδοχική από τον Φεβρουάριο και μετά, ενώ διεύρυνε το αήττητο σερί της στα 14 παιχνίδια (11-3-0).

Με βασικό σχήμα παρέταξε την ομάδα του ο Τίτε στο ματς με την Γκάνα, έβγαλε 90λεπτο ο Νεϊμάρ, αλλά δεν σκόραρε, βασικοί ξεκίνησαν οι Βινίσιους, Ραφίνια, Ρισάρλισον μπροστά και οι Πακετά, Κασεμίρο στα χαφ.

Αναμένεται να πάρουν ευκαιρίες κι άλλοι παίκτες σήμερα απέναντι στους Τυνήσιους, αν και ο 61χρονος εκλέκτορας έχει ήδη διαμορφώσει έναν βασικό κορμό με τον οποίο θα πορευτεί στο Μουντιάλ.

Υπενθυμίζουμε ότι στον προκριματικό όμιλο της Νοτίου Αμερικής για το Κατάρ τερμάτισε πρώτη, αήττητη (14-3-0) και στο +6 από την Αργεντινή, με το επεισοδιακό μεταξύ τους παιχνίδι να αναβάλλεται για ακόμη μία φορά.

Εθνική Βραζιλίας ρόστερ

Τερματοφύλακες: Αλισον (Λίβερπουλ), Έντερσον (Μαν. Σίτι), Ουεβέρτον (Παλμέιρας)

Αμυντικοί: Τιάγκο Σίλβα (Τσέλσι), Μαρκίνιος (Παρί), Ντανίλο (Γιουβέντους), Μιλιτάο (Ρεάλ Μαδρίτης), Λόντι (Νότιγχαμ Φόρεστ), Αλεξ Τέλες (Σεβίλλη), Ιμπάνιες (Ρόμα), Μπρέμερ (Γιουβέντους)

Μέσοι: Κασεμίρο (Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ), Λούκας Πακετά (Γουέστ Χαμ), Φαμπίνιο (Λίβερπουλ), Φρεντ (Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ), Έβερτον Ριμπέιρο (Φλαμένγκο), Μπρούνο Γκιμαράες (Νιούκαστλ)

Επιθετικοί: Νειμάρ(Παρί), Φιρμίνο (Λίβερπουλ), Ριτσάρλισον (Τότεναμ), Βινίσιους (Ρεάλ Μαδρίτης), Ραφίνια (Μπαρτσελόνα), Άντονι (Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ), Ματέους Κούνια (Ατλέτικο Μαδρίτης), Ροντρίγκο (Ρεάλ Μαδρίτης), Πέντρο (Φλαμένγκο)

ΒΡΑΖΙΛΙΑ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

* Over 2.5 τα 5/6 τελευταία παιχνίδια της

* No Goal τα 4/6 τελευταία παιχνίδια της εκτός συνόρων

21+ |Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΤΥΝΗΣΙΑ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Νίκη (1-0) επί των Κομόρων, σε φιλική αναμέτρηση. Ο Κενισί πέτυχε το καθοριστικό γκολ στο 54ο λεπτό.

Φορτσάτοι οι Τυνήσιοι από την άνοιξη και μετά, αήττητοι σε 7 παιχνίδια (5-2-0) και μάλιστα με μηδέν παθητικό σε αυτό το σερί! Την Πέμπτη το εμπόδιο ήταν χαμηλής δυναμικής, στο ρελαντί επικράτησαν 1-0 για την τρίτη διαδοχική νίκη σε φιλικά. Τον Ιούνιο κέρδισαν Ιάπωνες (0-3) και Χιλιανούς (0-2).

Στα άκρα της επίθεσης την Πέμπτη ξεκίνησαν οι Καζρί (Μονπελιέ) και Καουί (Κλερμόν), στα χαφ οι Λαϊντουνί (Φερεντσβάρος) και Σκίρι (Κολωνία).

Με εξασφαλισμένη θέση στο Παγκόσμιο Κύπελλο το συγκρότημα του Τζαλέλ Καντρί. Τερμάτισε πρώτο στον όμιλο και στα μπαράζ απέκλεισε το Μάλι με συνολικό σκορ 1-0. Στο Κατάρ θα αντιμετωπίσει τη Δανία, την Αυστραλία και τη Γαλλία, με αυτή την σειρά.