*8η αγωνιστική

*Περιορισμένος αριθμός θεατών.

*Η Ρετζίνα παραμένει αήττητη στα πέντε τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια (3-2-0).

ΒΙΤΣΕΝΤΖΑ ΑΝΑΛΥΣΗ

Μετά από έξι σερί ήττες, η Βιτσέντζα έσπασε το ρόδι στο πρωτάθλημα επιστρέφοντας με το “τρίποντο” από την έδρα της Πορντενονέ (4-2) πριν από δύο βδομάδες, αφήνοντάς την στην τελευταία θέση. Αποφασισμένοι μπήκαν στον αγωνιστικό χώρο οι φιλοξενούμενοι που προηγήθηκαν με 2-0.

Ισορρόπησαν στο δεύτερο ημίχρονο οι γηπεδούχοι, πλήρωσαν την έλλειψη αυτοσυγκέντρωσης στα τελευταία λεπτά όταν και δέχτηκαν δύο γκολ. “Η νίκη επί της Πορντενόνε πήρε από πάνω μας την πίεση και το άγχος, θέλω να συνεχίσουμε έτσι”, είπε ο προπονητής Μπρόκι. Στην αποστολή επέστρεψαν οι Τζιακομέλι και Καλντερόνι.

Προηγούμενο ματς: Επικράτησε εκτός έδρας (4-2) της Πορντενόνε. Οι Λόνγκο (30′) και Ντι Πάρντο (43′) έδωσαν προβάδισμα στους φιλοξενούμενους, απάντησαν οι Καμπορέζε (45′) και Καμπιάγκι (55′). Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσαν οι Μετζιορίνι (82′ πεν.) και Τογκουρντό (90+3′).

ΒΙΤΣΕΝΤΖΑ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*GG στα 5/6 τελευταία παιχνίδια της (δες το στην Stoiximan)

*Over 2,5 στα 4/5 τελευταία παιχνίδια της.

21+ |Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΡΕΤΖΙΝΑ ΑΝΑΛΥΣΗ

Έξι αγωνιστικές κράτησε το αήττητο σερί της Ρετζίνα (2-4-0), πριν την διακοπή για τις Εθνικές επέστρεψε με άδεια χέρια από την έδρα της πρωτοπόρου Πίζα (2-0). Με το καλημέρα πήραν προβάδισμα οι γηπεδούχοι, προτού αποκτήσουν αριθμητικό πλεονέκτημα στο 64′, γεγονός που έκανε πιο εύκολη την αποστολή τους.

“Ο Μπρόκι έχει αλλάξει την Βιτσέντζα προς το καλύτερο, θα πρέπει να εκμεταλλευτούμε τις αδυναμίες της”, υπογράμμισε μεταξύ άλλων ο προπονητής Αλιέτι. Πανέτοιμος παρουσιάζεται ο Μενέζ που ξεπέρασε τον τραυματισμό του, απουσιάζουν από την αποστολή Εγιάκι και Μικάι.

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε εκτός έδρας (2-0) από την Πίζα. Τα γκολ σημείωσαν οι Τσίονεκ (6′ αυτ.) και Λούκα (68′ πεν.). Οι φιλοξενούμενοι έμειναν με δέκα ποδοσφαιριστές στο 64′ λόγω αποβολής του τερματοφύλακα Μικάι.