33η αγωνιστική

*Με Over 2.5 ολοκληρώθηκαν τα τρία από τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων στο πρωτάθλημα, ανεξαρτήτως έδρας.

*Στον πρώτο γύρο: Κασίμα – Βίσσελ Κόμπε 2-2

Βίσσελ Κόμπε – Κασίμα στην Bet365

ΒΙΣΣΕΛ ΚΟΜΠΕ ΑΝΑΛΥΣΗ

Μακριά από τα νικηφόρα αποτελέσματα παρέμεινε για τρίτο διαδοχικό παιχνίδι η Βίσσελ Κόμπε, μετρώντας μια ισοπαλία και δυο ήττες. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Ατσουχίρο Μιούρα φιλοξενήθηκε από την Χιροσίμα, στην έδρα της οποίας ηττήθηκε με 2-1. Δεν ικανοποίησε με την εμφάνιση της, ειδικά σε ότι αφορά το ανασταλτικό κομμάτι.

Βρίσκεται έτσι στην 11η θέση με 33 βαθμούς. Στις τέσσερις νίκες, πέντε ισοπαλίες και πέντε ήττες ο εντός έδρας απολογισμός της στο φετινό πρωτάθλημα, μένοντας αήττητη στα τέσσερα πιο πρόσφατα αντίστοιχα παιχνίδια της (3-1-0). Ενόψει της σημερινής αναμέτρησης, δεν έχουν αναφερθεί πιθανά αγωνιστικά προβλήματα.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 2-1 από την Χιροσίμα, για το πρωτάθλημα. Βρέθηκε πίσω στο σκορ με δυο τέρματα λίγο πριν την ανάπαυλα (43′, 45’+3), για να μειώσει απλά στο τελικό αποτέλεσμα με τον Ντάνκλερ στο 84ο λεπτό.

Βίσσελ Κόμπε Στατιστικά

*Με Goal/Goal ολοκληρώθηκαν τα τρία από τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια της, στο πρωτάθλημα. (bet365 παίξε νόμιμα)

*Με No Goal ολοκληρώθηκαν τα τρία από τα τέσσερα τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της, στο πρωτάθλημα.

Παίξε Νόμιμα στην Bet365 | 21+ (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

ΚΑΣΙΜΑ ΑΝΑΛΥΣΗ

Επιστροφή στα αρνητικά αποτελέσματα για την Κασίμα, μετά και τις δυο νίκες κόντρα σε Γιοκοχάμα (3-2 εντός) και Τόσου (0-2 εκτός). Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Αντόνιο Κάρλος Ζάγκο φιλοξενήθηκε από τη Σαπόρο, στην έδρα της οποίας ηττήθηκε με 1-0. Ισορροπημένο ματς, με τους γηπεδούχους να παίρνουν τη νίκη στις λεπτομέρειες.

Κάπως έτσι, βρίσκεται στην έκτη θέση της κατάταξης με 39 βαθμούς, ούσα οκτώ μακριά από την πρώτη τριάδα, έχοντας ωστόσο και δυο παιχνίδια λιγότερα από την τρίτη Τόκιο. Στις επτά νίκες και επτά ήττες ο εκτός έδρας απολογισμός της, στο φετινό πρωτάθλημα. Εκτός δράσης παραμένει ο τραυματίας Ρικούτο Χιρόσε (ΑΜ 13/0).

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 1-0 από τη Σαπόρο, για το πρωτάθλημα. Το τέρμα που δέχθηκε στο 41ο λεπτό, έκρινε και την αναμέτρηση.

Κασίμα Στατιστικά

*Με No Goal και Under 2.5 στο πάμε στοίχημα ολοκληρώθηκαν τα πέντε από τα έξι τελευταία παιχνίδια της, στο πρωτάθλημα.

*Με 2-3 Goal ολοκληρώθηκαν τα πέντε τελευταία εκτός έδρας παιχνίδια της, στο πρωτάθλημα.