19η αγωνιστική

*Χωρίς χρήση VAR.

*Με under2.5+n/g ολοκληρώθηκαν οι 3/4 αναμετρήσεις μεταξύ των δύο ομάδων στην ιστορία τους.

ΒΙΚΤΩΡΙΑ ΚΟΛΩΝΙΑΣ

Προηγούμενο ματς: Βαριά εκτός έδρας ήττα με 3-1 από την Όσναμπρικ, την περασμένη αγωνιστική. Πλήρωσε το νωθρό της ξεκίνημα στο παιχνίδι, μένοντας μοιραία πίσω στο σκορ με 2-0 στο 19′. Έβγαλε όμως αντίδραση και κατάφερε να μειώσει σε 2-1 στο 37ο λεπτό. Οι αλλαγές που έκανε νωρίς στο β’ μέρος δεν άλλαξαν την κατάσταση, με τους γηπεδούχους να ελέγχουν εύκολα το παιχνίδι και να διαμορφώνουν το τελικό 3-1 στο 89ο λεπτό της αναμέτρησης.

Επιστροφή στις ήττες για τη Βικτώρια Κολωνίας μετά τη χειμερινή διακοπή, με το σερί των τεσσάρων νικών της να λαμβάνει τέλος. Άνετη βαθμολογικά, βρίσκεται στην 8η θέση της 3.Liga, στο -6 από την προνομιούχο πρώτη τριάδα και τη σημερινή της αντίπαλο. Εντός έδρας μετράει δύο συνεχόμενες νίκες, αμφότερες συνοδευόμενες από over2.5 γκολ.

Τραυματίες παραμένουν οι Φίλιπ και Λορχ. Ανανέωσε το συμβόλαιο του με το σύλλογο ο 19χρονος Ένγκελαρντ, που θα συνεχίσει τη σεζόν ως δανεικός στην ερασιτεχνική Ροτ-Βάις Κόμπλεντς.

ΒΙΚΤΩΡΙΑ ΚΟΛΩΝΙΑΣ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Over2.5 γκολ στα 4/5 τελευταία επίσημα παιχνίδια της.

*4 συνεχόμενα 2-3 γκολ στα εντός έδρας παιχνίδια της για το πρωτάθλημα.

Παίξε Νόμιμα στην Betsson (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα |

ΣΑΑΡΜΠΡΙΚΕΝ

Προηγούμενο ματς: Γνώρισε εντός έδρας ήττα με 2-3 από την Ντούισμπουργκ, την περασμένη αγωνιστική. Αιφνιδιάστηκε από τους φιλοξενούμενους, μένοντας πίσω στο σκορ με 0-1 μόλις στο 9ο λεπτό. Δεν πρόλαβε να ανασυνταχθεί και είδε τις “ζέβρες” να κάνουν το 0-2 στο 22′. Πήρε τον έλεγχο του παιχνιδιού στη συνέχεια, δημιούργησε πολλές ευκαιρίες, αλλά τις σπατάλησε. Πλήρωσε την αστοχία της και δέχτηκε το 0-3 στο 72′, κόντρα στη ροή του αγώνα. Έβγαλε αντίδραση, αλλά ήταν αργά, με το τελικό 2-3 να διαμορφώνεται με δύο γκολ στο 87ο και το 90ο λεπτό της αναμέτρησης.

Κακή η επιστροφή της μετά τη χειμερινή διακοπή, με την ήττα από την Ντούισμπουργκ να δίνει τέλος στο αήττητο σερί επτά αγώνων που “έτρεχε”. Παρέμεινε στην 3η θέση της βαθμολογίας, στο -1 από τη 2η Βέχεν, με τις Φράιμπουργκ Β’ και Ίνγκολσταντ να βρίσκονται πίσω της σε απόσταση αναπνοής. Εκτός έδρας μετράει τρεις συνεχόμενες νίκες στο πρωτάθλημα, με τις δύο από αυτές να έρχονται με 1-2 σκορ.

Τραυματίας ο πρώτος της σκόρερ, Γιάκομπ. Γενικά εκτός ο Σβέντε.