*Βόρειος όμιλος.

*3/4 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια έληξαν με N/G

*Αήττητη η Βέροια στα τέσσερα τελευταία παιχνίδια εναντίον του Αλμωπού (3-1-0).

ΒΕΡΟΙΑ

Προηγούμενο ματς: Έμεινε όρθια στην Ηγουμενίτσα και απέσπασε το 1-1 από τον Θεσπρωτό την περασμένη αγωνιστική, σε ένα παιχνίδι που συνολικά είχε θετικότερη παρουσία. Ολοκληρωτική η υπεροχή της στο πρώτο ημίχρονο, παρήγαγε αρκετές φάσεις αλλά δεν κατάφερε να βρει γκολ και το πλήρωσε στο 40′, μένοντας πίσω στο σκορ κόντρα στην ροή του ματς. Ανάλογο και το σκηνικό στην επανάληψη, κατάφερε να βρει την ισοφάριση στο 65′. Παρότι καλύτερη, δεν κατάφερε να φτάσει στην ολική ανατροπή μέχρι το τέλος του αγώνα.

Η «Βασίλισσα του Βορρά» δεν έχει καταφέρει ακόμη να γευτεί την χαρά της νίκης στο τρέχον πρωτάθλημα και το 1-1 δείχνει να εξελίσσεται σε αγαπημένο της σκορ. Τα προβλήματα που αντιμετωπίζει φέτος έχουν να κάνουν κυρίως με την αμυντική της λειτουργία, εκεί όπου δεν αποπνέει ιδιαίτερη εμπιστοσύνη. Δημιουργικά έχει όρεξη παρότι είναι σαφέστερα κατώτερη ποιοτικά σε σχέση με πέρσι. Μόνιμοι τραυματίες οι Μπαϊντού και Δερμιτζόγλου, γραφειοκρατικό πρόβλημα με τον πολύτιμο Μπουόλι που θα απουσιάσει μέχρι νεωτέρας.

Βέροια Στατιστικά

*Τέσσερα παιχνίδια πρωταθλήματος έληξαν με goal/goal

*Τέσσερα παιχνίδια πρωταθλήματος έληξαν με 2-3 γκολ

ΑΛΜΩΠΟΣ ΑΡΙΔΕΑΣ

Προηγούμενο ματς: Σε ένα παιχνίδι δίχως δάφνες ποιότητας, έμεινε στο 0-0 απέναντι στον Μακεδονικό την περασμένη αγωνιστική. Επέλεξε να πάει το ματς σε χαλαρό τέμπο και να διαφυλάξει το μηδέν στην άμυνα, πράγμα που κατάφερε μολονότι επιθετικά ήταν σε κάκιστη μέρα. Ελάχιστες οι καλές στιγμές μπροστά από τις δύο εστίες, σχεδόν όλες εντοπίζονται από την πλευρά του Αλμωπού.

Φιλόδοξη η ομάδα της Πέλλας που δείχνει ότι παρότι έχει χαμηλό αγωνιστικό ταβάνι σε σχέση με βαριά χαρτιά του ομίλου, παλεύει κάθε παιχνίδι και έχει αγωνιστική ταυτότητα. Με τρεις ισοπαλίες και μία ήττα (0-3-1) βρίσκεται χαμηλά στην βαθμολογία, θα μπορούσε να τα έχει πάει λίγο καλύτερα αν ήταν αποτελεσματικός και μετουσίωνε σε γκολ τις ευκαιρίες που δημιουργούσε. Σταθερά τα λιγοστά αγωνιστικά του θέματα, ο λόγος για τους τραυματίες Πόποβιτς και Τσιμπούκα, που θα απουσιάσουν από το σημερινό ματς.