* 23η αγωνιστική

* Goal/Goal τα 4/6 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια

* Αήττητη η Μπάνφιλντ στα τέσσερα τελευταία μεταξύ τους (3-1-0)

ΒΕΛΕΖ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα (1-0) από την Μπόκα Τζούνιορς. Το γκολ του Μοράλες στο 79ο λεπτό έκρινε το ντέρμπι. Στο φινάλε αποβλήθηκαν οι Ορτέγκα, Γκόμες της Βέλεζ και ο Βάσκες της Μπόκα.

Πολύ πικρή γεύση της άφησε το κυριακάτικο ντέρμπι του “Μπομπονέρα”, το έχασε δίχως να καταλάβει πως και πηγαίνει στην τελική ευθεία της σεζόν δίχως ψυχολογία, δίχως στόχους.

Έχασε τεράστια ευκαιρία να προηγηθεί στο φινάλε ενός άχρωμου πρώτου ημιχρόνου, είχε και δεύτερο χαμένο καθαρό τετ α τετ στο δεύτερο ημίχρονο, ενώ μέχρι τότε η Μπόκα δεν την είχε απειλήσει ουσιαστικά. Τελικά λύγισε σε φάση διαρκείας και πήγε στράφι μία από τις καλύτερες εμφανίσεις της στην LPF.

Τιμωρημένοι οι Γκόμες (στόπερ) και Ορτέγκα (αρ. μπακ) που αποβλήθηκαν την Κυριακή, σταθερές οι απουσίες των Χιανέτι (στόπερ), Γοδί (στόπερ) και Περόνε (χαφ).

ΒΕΛΕΖ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

* No Goal τα 6/8 τελευταία παιχνίδια της

* Under 2.5 τα 8/9 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της

ΜΠΑΝΦΙΛΝΤ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία (1-1) με την Γοδόι Κρους. Ο Μπανταλόνι άνοιξε το σκορ για τη Γοδόι στο 45’, ο Τσάβες ισοφάρισε για την Μπάνφιλντ στο 58’, με πέναλτι.

Deja vu η προηγούμενη εβδομάδα για την Μπάνφιλντ, μετά το ματς Κυπέλλου, έμεινε στο 1-1 και για το πρωτάθλημα απέναντι στην Γοδόι Κρους. Δεν της έκανε η ισοπαλία, για να διατηρήσει ρεαλιστικές ελπίδες για το Σουνταμερικάνα μέσω πρωταθλήματος, ωστόσο έχει να περιμένει τον ημιτελικό με την Ταγιέρες και το κλίμα στην ομάδα είναι καλό, αποτυπώθηκε αυτό στο χειροκρότημα της κερκίδας στο τελικό σφύριγμα.

Πλήρωσε μεγάλο λάθος στο build up της για να βρεθεί πίσω στο σκορ στο φινάλε του ημιχρόνου, αλλά επέστρεψε δριμύτερη στο δεύτερο. Πίεσε την αντίπαλη περιοχή, δημιούργησε αρκετούς κινδύνους πριν ισοφαρίσει από την άσπρη βούλα.

Με σημαντικές απουσίες πάει στο Λίνιερς σήμερα, εκτός οι Ούρσι (εξτρέμ), Ντατόλο (χαφ), Καμπρέρα (χαφ) και Ντομίνγκο (χαφ).