26η αγωνιστική

*Goal/Goal και Over 2.5 τα τέσσερα τελευταία τελευταία παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

*Στον πρώτο γύρο: Βαστέρας – Βάσαλουντς 2-1

ΒΑΣΑΛΟΥΝΤΣ ΑΝΑΛΥΣΗ

Μακριά από τα νικηφόρα αποτελέσματα είναι εδώ και τέσσερα παιχνίδια η Βάσαλουντς, έχοντας μια ισοπαλία και τρεις ήττες. Την προηγούμενη αγωνιστική, φιλοξενήθηκε από την Έστερ, στην έδρα της οποίας ηττήθηκε με 3-2. Αρκετές ευκαιρίες και από τις δυο πλευρές, ωστόσο η ίδια ήταν πιο άστοχη στην τελική προσπάθεια για να διεκδικήσει κάτι καλύτερο, παρότι είχε προηγηθεί με 1-2. Παραμένει έτσι σταθερά στην τελευταία θέση της κατάταξης, με 22 βαθμούς, επτά μακριά από τη ζώνη παραμονής. Χωρίς νίκη στα τέσσερα τελευταία εντός της (0-1-3).

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 3-2 από την Έστερ, για το πρωτάθλημα. Βρέθηκε πίσω μόλις στο πρώτο λεπτό και παρότι έκανε την ανατροπή πριν την ανάπαυλα με τους Αντουέ (28′) και Βάσιτς (45’+1), στην πορεία δέχθηκε ακόμη δυο τέρματα (48′, 56′), για το τελικό αποτέλεσμα.

Βάσαλουντς Στατιστικά

*Goal/Goal τα 4/6 τελευταία παιχνίδια της, στο πρωτάθλημα. (δες το στην Betshop)

*Goal/Goal τα 4/5 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της, στο πρωτάθλημα.

ΒΑΣΤΕΡΑΣ ΑΝΑΛΥΣΗ

Από τη δεύτερη διαδοχική της νίκη στο πρωτάθλημα προέρχεται η Βαστέρας, μετά και από εκείνη επί της Γκάις (3-0 εντός). Την προηγούμενη αγωνιστική, φιλοξενήθηκε από την Εσκιλστούνα, στην έδρα της οποίας πανηγύρισε το διπλό, μετά και το τελικό 0-1. Σε γενικές γραμμές ήταν ένα αρκετά ισορροπημένο παιχνίδι, ωστόσο η ίδια αποδείχθηκε πιο εύστοχη στην τελική προσπάθεια. Κάπως έτσι, έφτασε τους 29 βαθμούς, όσους έχει και η Μπράγκε, με την οποία μοιράζεται την 11η θέση. Μια ήττα στις πέντε τελευταίες εξόδους της (2-2-1).

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη 0-1 επί της Εσκιλστούνα, για το πρωτάθλημα. Έχασε πέναλτι με τον Μπιόρνταλ στο τρίτο λεπτό, για να πετύχει το μοναδικό τέρμα της αναμέτρησης στο 18ο λεπτό με τον Σκογκ, με τους γηπεδούχους να μένουν με δέκα παίκτες στο 58′.