*10η αγωνιστική

*NG στα 4/5 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

ΒΑΛΟΥΡ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Επικράτησε εντός έδρας (3-2) της Μπρέινταμπλικ. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με Γιόχανσον (35′) και Κιάρτανσον (44′), απάντησαν ισάριθμες φορές οι Τόρχαλσον (63′) και Λούντβικσον (84′). Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε στο 4ο λεπτό των καθυστερήσεων ο Πέντερσεν.

Τέλος στο αρνητικό σερί τεσσάρων ηττών έβαλε η Βαλούρ πετώντας στο καναβάτσο την πρωτοπόρο Μπρέινταμπλικ σε μία αναμέτρηση με χιτσκοκικό φινάλε (3-2 εντός). Εκμεταλλεύτηκε την ευστοχία της στο πρώτο ημίχρονο, έχασε μέτρα στο δεύτερο καταφέρνοντας να πανηγυρίσει το “τρίποντο” στη μοναδική ευκαιρία που δημιούργησε στον στόχο σε αυτό.

Η Βαλούρ έφτασε τους 16 βαθμούς, βρίσκεται στο +12 από την αποψινή αντίπαλό της Κέφλαβικ κόντρα στην οποία παραμένει αήττητη στις 6/7 τελευταίες μεταξύ τους αναμετρήσεις (5-1-1). Στις τέσσερις από αυτές κράτησε το μηδέν, παράλληλα σημείωσε συνολικά 14 γκολ.

ΒΑΛΟΥΡ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Over 4,5 στα τέσσερα τελευταία παιχνίδια της (bet365 παίξε νόμιμα)

*GG στα τέσσερα τελευταία παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στην Bet365 (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

+21. Υπάρχει κίνδυνος εθισμού και απώλειας περιουσίας, παρακαλούμε παίξτε υπεύθυνα. Γραμμή βοήθειας: 210 9237777

ΛΕΪΚΝΙΡ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Αναδείχθηκε ισόπαλη (2-2 εκτός) με τη Χαφνάρφιορντουρ. Μόλις στο 3′ ο Γκούντμπραντσον με πέναλτι έκανε το 1-0, τα δεδομένα ανέτρεψαν για τους γηπεδούχους οι Γκούντλαουγκσον (6′) και Σίγκουρντσον (21′). Στο 1ο λεπτό των καθυστερήσεων διαμορφώθηκε το τελικό αποτέλεσμα από τον Μακουσζέφσκι.

Δεν έχει καταφέρει να σπάσει ακόμα το ρόδι στο πρωτάθλημα η Λέικνιρ… Μετά από εννέα αναμετρήσεις απέσπασε μόλις τέσσερις βαθμούς, πριν από πέντε μέρες αναδείχθηκε ισόπαλη στην έδρα της Χαφνάρφιορντουρ (2-2). Προηγήθηκε με το καλημέρα, ωστόσο η χαρά της κράτησε λίγα λεπτά, στο δεύτερο ημίχρονο ανέβασε ρυθμούς και γλίτωσε την ήττα στις καθυστερήσεις σε μία, κατά τα άλλα, ισορροπημένη αναμέτρηση.

Η Λέικνιρ αγνοεί τη νίκη στις 26 τελευταίες εκτός έδρας αγωνιστικές που έδωσε, έχοντας απολογισμό εννέα ισοπαλίες και 17 ήττες. Επέστρεψε από την έδρα της Βαλούρ με το “τρίποντο” για τελευταία φορά τον Μάιο 2015 (3-0).