Betarades.gr: Τα κορυφαία προγνωστικά.

ΜΠΑΪΑ

Επιστροφή στις νίκες για την Μπαΐα, μετά και την ήττα που υπέστη στην έδρα της Λοντρίνα (1-0). Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Γκούτο Φερέιρα υποδέχθηκε την Τούπι, κόντρα στην οποία πραγματοποίησε μια εξαιρετική εμφάνιση και τη συνέτριψε με το ευρύ 4-0, τελειώνοντας την υπόθεση νίκη από το πρώτο κιόλας 20λεπτο. Ο Ρενάτο Καγιά άνοιξε το σκορ το 12′, με τον Ουέσλι Νάτα να κάνει το 2-0 στο 18′. Δυο λεπτά αργότερα ο Ζουνίνιο ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 3-0, με τον Ρετζίς στο 71′ να γράφει το τελικό 4-0. Με τη νίκη της αυτή, η Μπαΐα έφτασε τους 46 βαθμούς στο πρωτάθλημα και ισοβαθμεί με την Κρισιούμα στην έκτη θέση, ούσα δυο βαθμούς μακριά από την τρίτη θέση. Με 44 τέρματα ενεργητικό και 26 παθητικό, η Μπαΐα έχει μια από τις καλύτερες επιθέσεις και άμυνες της κατηγορίας. Πολύ καλή η παρουσία της στα εντός έδρας παιχνίδια, όπου και μετράει έντεκα νίκες, δυο ισοπαλίες και δυο ήττες, γεγονός που θέλει να εκμεταλλευτεί και απόψε, με σκοπό να πάρει ακόμη μια νίκη. Με τον Μόσες να επιστρέφει από την τιμωρία του, ο Γκούτο Φερέιρα θα έχει όλους τους παίκτες στη διάθεσή του για το αποψινό παιχνίδι.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 4-0 επί της Τούπι για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: N/G τα τρία τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα. (Δείτε τις νόμιμες στοιχηματικές ιστοσελίδες στις οποίες μπορείτε να ποντάρετε)

ΜΠΡΑΖΙΛ ΝΤΕ ΠΕΛΟΤΑΣ

Την πρώτη της ήττα μετά από τρεις αγωνιστικές και απολογισμο μια νίκη και δυο ισοπαλίες, υπέστη και πάλι η Μπραζίλ ντε Πελότας. Η ομάδα του Ροτζέριο Τσίμερμαν φιλοξενήθηκε από τη Ναούτικο, στην έδρα της οποίας και ηττήθηκε με σκορ 2-0. Αγωνιζόμενη με δέκα παίκτες από το 41ο λεπτό, όταν και αποβλήθηκε ο Σέζαρ Ουάσινγκτον, η Μπραζίλ ντε Πελότας έμεινε πίσω στο σκορ από το 45′. Το τελικό 2-0 διαμορφώθηκε στο 83ο λεπτό, με το αυτογκόλ του Μαρκάο να “σκοτώνει” τις όποιες ελάχιστες ελπίδες είχαν οι φιλοξενούμενοι για ένα θετικό αποτέλεσμα. Με την ήττα της αυτή, η Μπραζίλ ντε Πελότας παρέμεινε στους 45 βαθμούς, ούσα και στην 8η θέση. Παράλληλα, με 29 τέρματα παθητικό, διαθέτει μια από τις καλύτερες άμυνες της κατηγορίας. Τρεις νίκες, πέντε ισοπαλίες και εφτά ήττες ο εκτός έδρας απολογισμός της στο πρωτάθλημα. Από το αποψινό παιχνίδι κόντρα στην Μπαΐα θα απουσιάσουν οι τιμωρημένοι Σέζαρ Ουάσινγκτον (ΜΕ) και Ελίας (ΕΠ), με τον πρώτο να αποβάλλεται κόντρα στη Ναούτικο και τον δεύτερο να συμπληρώνει κίτρινες κάρτες.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 2-0 από τη Ναούτικο για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: 2-3 Goal τα πέντε τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα.