*No Goal τα έξι τελευταία παιχνίδια ανάμεσα στις δυο ομάδες.

*Στον πρώτο γύρο: Καέν – Αζαξιό 3-0

Δείτε τα Προγνωστικά Γαλλίας

ΑΖΑΞΙΟ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 2-0 επί της Σεντ Ετιέν, για το πρωτάθλημα. Προηγήθηκε με το πέναλτι του Ιμπαγί στο 17ο λεπτό, για να βρει και δεύτερο τέρμα στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου με τον Βιντάλ. Με δέκα παίκτες έμειναν οι φιλοξενούμενοι στο 84′.

Επιστροφή στις επιτυχίες για την Αζαξιό, βάζοντας τέλος στο σερί των επτά αγώνων πρωταθλήματος χωρίς νίκη. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Ολιβιέ Πανταλονί υποδέχθηκε τη Σεντ Ετιέν, της οποίας και επικράτησε με 2-0. Εκμεταλλεύτηκε την ανωτερότητα και πήρε σαφές προβάδισμα από το ημίχρονο. Στην πορεία έκανε περισσότερο διαχείριση του ματς, χωρίς όμως να απειληθεί ιδιαίτερα.

Βρίσκεται έτσι στα μέσα της κατάταξης, ούσα στο -7 από τα πλέι οφ και στο +7 από τη ζώνη του υποβιβασμού. Επικράτησε μια φορά στα τέσσερα πιο πρόσφατα εντός της, στα οποία είχε ακόμη μια ισοπαλία και δυο ήττες. Ξεπέρασε τον τραυματισμό του και είναι στην αποστολή ο Ζακόμπ.

Αζαξιό Στατιστικά

*Under 2.5 τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια της.

*No Goal τα 5/6 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

ΚΑΕΝ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 1-0 επί της Ροντέ, για το πρωτάθλημα. Βρήκε δίχτυα στο φινάλε του ημιχρόνου με αυτογκόλ του Σιλά.

Τη νίκη πανηγύρισε ωστόσο και η Καέν, μετά και την ήττα που υπέστη από τη Μπορντό, με 0-1. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Νικολά Σεμπ υποδέχθηκε τη Ροντέ, της οποίας και επικράτησε με 1-0. Σε ένα σχετικά ανοιχτό παιχνίδι, χωρίς όμως τις μεγάλες στιγμές, πήρε προβάδισμα στο φινάλε του ημιχρόνου χάρη σε ένα αυτογκόλ, το οποίο έμεινε μέχρι τέλους.

Διατηρείται έτσι σε απόσταση αναπνοής από την πεντάδα και τα πλέι οφ, ούσα στο -1 από αυτά. Ηττήθηκε στις 3/5 πιο πρόσφατες εξόδους της, στις οποίες είχε παράλληλα και δυο νίκες κόντρα σε Πο (2-3) και Κεβιγί (1-2). Εξέτισε ο Ντομπέν, ενώ αυτή τη φορά θα απουσιάσει λόγω τιμωρίας ο Μεντά.