* 4η Αγωνιστική

* Over 2.5 τα 4/5 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια στο πρωτάθλημα, ανεξαρτήτως έδρας

* Αήττητη η Ατλέτικο στα 5 τελευταία (2-3-0) ως γηπεδούχος με αντίπαλο την Πατρονάτο

ΑΤΛΕΤΙΚΟ ΤΟΥΚΟΥΜΑΝ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα (1-0) από την Ουνιόν Σάντα Φε. Σκόρερ του αγώνα στο 55’ ο Άλβες.

Ανταγωνιστική για περίπου μία ώρα αγώνα στην Σάντα Φε την περασμένη Τρίτη, παίζοντας μόνο άμυνα, λύγισε από εξαιρετική ατομική προσπάθεια και στη συνέχεια γλίτωσε από μεγαλύτερο σκορ.

Άγευστο το πρώτο ημίχρονο, με φλύαρη κατοχή από την Ουνιόν, την περιόρισε η Τουκουμάν. Τελικά τη λύση έδωσε ο Άλβες στην πρώτη μεγάλη φάση με καταπληκτική ντρίμπλα και τελείωμα από πολύ πλάγια! Απλοποιήθηκαν τα πράγματα στη συνέχεια για το φαβορί, δεν ένιωσε απειλή, αντιθέτως είχε ευκαιρίες για δεύτερο γκολ στο χώρο.

Δίχως νίκη στη φετινή σεζόν η ομάδα του Ασκονσάμπαλ, παραμένει δίχως “τριποντο” για 12 σερί παιχνίδια από τον περασμένο Οκτώβριο με ρεκόρ 0-4-8! Την προηγούμενη αγωνιστική έσωσε τον πόντο στις καθυστερήσεις υποδεχόμενη την Πλατένσε (2-2), ενώ στην πρεμιέρα ηττήθηκε στην έδρα της Σαρμιέντο (1-0).

Επιστρέφει ο κόσμος στις κερκίδες του “Monumental José Fierro”.

ΑΤΛΕΤΙΚΟ ΤΟΥΚΟΥΜΑΝ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

* No Goal τα 5/7 τελευταία επίσημα παιχνίδια της (δες το στη Betshop)

* Over 3.5 τα 4/6 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της για το πρωτάθλημα

ΠΑΤΡΟΝΑΤΟ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία (0-0) με την Ταγιέρες. Στο 48’ αποβλήθηκε ο Γκονσάλες της Ταγιέρες.

Πήρε τον πρώτο της βαθμό στο 2022 την περασμένη Τρίτη, ωστόσο έχασε ευκαιρία για νίκη παίζοντας σχεδόν ένα ημίχρονο με παίκτη παραπάνω.

Μοιρασμένο το πρώτο ημίχρονο, δίχως ιδιαίτερες απειλές εκατέρωθεν. Μπήκε με ένταση στο δεύτερο μέρος η Πατρονάτο, απείλησε και κέρδισε την αποβολή βρίσκοντας χώρους. Πήρε μέτρα με το αριθμητικό πλεονέκτημα, αλλά δεν έφτιαξε καθαρή ευκαιρία.

Είχε προηγηθεί η συντριβή στο “Μονουμεντάλ” από τη Ρίβερ (4-1), παρότι προηγήθηκε, ενώ στην πρεμιέρα ήταν τυχερή που έχασε μόνο 0-1 από την Αρχεντίνος εντός έδρας.

Παραμένει δίχως νίκη από το Νοέμβριο (0-3-4) και δίχως διπλό από τον περασμένο Ιούλιο, με ρεκόρ 0-5-8 στα ταξίδια της από τότε.