*4/5 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια έληξαν με goal/goal

*4/6 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια έληξαν με Χ στο πρώτο ημίχρονο

*Απόλυτα ισορροπημένη η πρόσφατη μεταξύ τους προϊστορία στην έδρα της Ατλέτικο Ουίλα (4-1-4).

ΑΤΛΕΤΙΚΟ ΟΥΙΛΑ

Προηγούμενο ματς: Πικρή γεύση της άφησε η πρεμιέρα, αφού γνώρισε την ήττα με 2-1 στην έδρα της Ουνιόν Μανταλένα. Στάθηκε εξαιρετικά στο πρώτο ημίχρονο, είχε την μερίδα του λέοντος στις ευκαιρίες και κατάφερε να σκοράρει προς το τέλος αυτού, αλλά το γκολ της ακυρώθηκε μέσω VAR. Στην επανάληψη, κατόρθωσε να πάρει κεφάλι στο σκορ (59′), αλλά άμεσα δέχτηκε αφόρητη πίεση από την οποία λύγισε μέσα σε έξι λεπτά (66′, 72′).

Δεν μπόρεσε να πάρει κάτι παρά την γενναία προσπάθεια που κατέβαλλε στην έδρα της Ουνιόν Μανταλένα και η ψυχολογία της επηρεάστηκε σημαντικά πριν καλά καλά αρχίσει η σεζόν. Εκτός αποστολής για τακτικούς λόγους έμεινε ο νεοαποκτηθείς μέσος Ταβέρα, «φευγάτος» για άλλες πολιτείες ο μέσος Αμάγια.

Ατλέτικο Ουίλα Στατιστικά

*6/7 τελευταία παιχνίδια της έληξαν με N/G και Under 2,5

*Χωρίς ισοπαλία σε επίσημο παιχνίδι από τις 22/9!

ΑΤΛΕΤΙΚΟ ΜΠΟΥΚΑΡΑΜΑΝΓΚΑ

Προηγούμενο ματς: Ξεκίνησε με το αριστερό τις υποχρεώσεις της στο Απερτούρα, αφού έμεινε στο 0-0 εντός έδρας απέναντι στην Ενβγικάδο. Είχε τον απόλυτο έλεγχο του ματς, παρήγαγε αρκετές φάσεις αλλά δεν κατάφερε να βρει δίχτυα σε καμία από τις τελικές που δημιούργησε. Μέσα σε όλο τον μουσώνα ευκαιριών που δημιούργησε, κατάφερε να σκοράρει στο 56′ αλλά το γκολ της ακυρώθηκε ορθά μέσω VAR.

Η εμφάνισή της δείχνει τον δρόμο που πρέπει να ακολουθήσει την φετινή σεζόν, ωστόσο το αποτέλεσμα δεν ήταν το επιθυμητό και αυτό έφερε από νωρίς πίεση στις τάξεις της. Eξέτισαν και επιστρέφουν ο πολύπειρος μέσος Ροντρίγκες, ο εξτρέμ Τσάβες και ο βασικός στράικερ Ζάρατε.