*14η αγωνιστική

* 4/5 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια ήταν over 2.5.

* no/goal  τα 3/5 τελευταία  παιχνίδια των δυο ομάδων.

ΑΤΛΕΤΙΚΟ ΝΑΣΙΟΝΑΛ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη με 3-0 απέναντι στην Ντεπορτίβο Κάλι τα γκολ των γηπεδούχων σημείωσαν οι Αντράντε, Παμπόν, και Ρομάν στο 3΄,12΄, και 61΄ αντίστοιχα.

Δεν αγωνίστηκε στην εμβόλιμη αγωνιστική. Δεύτερη σερί νίκη για τους γηπεδούχους και τον Σαρμιέντο που έκανε το 2/2 στον πάγκο της Ατλέτικο με 3-0 απέναντι στην Ντεπορτίβο Κάλι, είχε προηγηθεί το διπλό στην έδρα της Τζαγκουάρες με (0-1) για τους πρωταθλητές.

Στα τις αναμετρήσεις τώρα σε ένα Γκιράντοτ που έβραζε πραγματικά οι γηπεδούχοι θα πάρουν προβάδισμα πάρα πολύ νωρίς μόλις στο 3ο λεπτό με ωραίο τελείωμα του Αντράντε ύστερα από πάσα του Μπανγκουέρο με τον πρώτο να μην δυσκολεύεται να κάνει το 1-0, στην συνέχεια και 9 λεπτά αργότερα θα έχουμε και το 2-0 για τους γηπεδούχους με τον Παμπόν να μην αστοχεί από το ύψος του πέναλτι και να νικάει τον Σάτσεζ εύκολα μετά από πάσα του Ρομάν.

Στο 16ο λεπτό της αναμέτρησης θα ακυρωθεί γκολ των φιλοξενούμενων και συγκεκριμένα του Λούνα σωστά, με το 2-0 να μένει μέχρι το τέλος τους πρώτου μέρους οι δυο ομάδες θα κατευθυνθούν στα αποδυτήρια, στην επανάληψη ένα γκολ του Ρομάν στο 61΄ θα γραφτεί ο επίλογος του παιχνιδιού με την Ατλέτικο Νασιονάλ να πανηγυρίζει την νίκη. Εξέτισε και επανέρχεται ο Μπαρέρα, συνεχίζει τραυματίας ο Ντουκουέ.

Ατλέτικο Νασιονάλ Στατιστικά

*3/5 παιχνίδια τελευταία με goal/goal.

*3/5 αναμετρήσεις με over 2.5 γκολ.

ΠΑΤΡΙΟΤΑΣ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Ισόπαλη αναδείχθηκε με 0-0 εντός έδρας απέναντι στην Αλιάντζα Πετρολέρα.

Δεν μπόρεσε και πάλι η Πατριοτας να πανηγυρίσει την νίκη και μοιραία κόλλησε στο μηδέν! Καλύτεροι οι γηπεδούχοι σε όλη την διάρκεια του πρώτου μέρους με πολλές ευκαιρίες αλλά χωρίς να καταφέρουν να βρουν κάποιο γκολ, είχε τις στιγμές της η Αλιάντζα αλλά τίποτα το ιδιαίτερο, καθώς μιλάμε για υποψίες ευκαιριών.

Στην επανάληψη θα κινηθούμε στο ίδιο μήκος κύματος με τους γηπεδούχους να είναι αυτοί που θα απειλούν και θα έχουν τα ηνία του παιχνιδιού χωρίς όμως να βρίσκουν τον τρόπο να παραβιάσουν την εστία της Αλιάντζα Πετρολέρα, χάθηκε μια μεγάλη ευκαιρία για την ομάδα του Ερνάντεζ να πάρει το τρίποντο από την άλλη πλευρά η Πετρολέρα μπορεί να είναι και ευχαριστημένη που δεν έχασε το παιχνίδι και θα φύγει τουλάχιστον με τον βαθμό της ισοπαλίας. Δεν έχουν αναφερθεί αγωνιστικά προβλήματα για τον Ερνάντες με όλους να είναι διαθέσιμοι να βοηθήσουν.