13η αγωνιστική

*Under 2.5 τα τρία τελευταία παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

ΑΤΛΕΤΙΚΟ ΓΚΟΪΑΝΙΕΝΣΕ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 4-2 από την Παλμέιρας, για το πρωτάθλημα. Προηγήθηκε στο 28′ με το αυτογκόλ του Λουάν και παρότι δέχθηκε τέσσερα τέρματα πριν το ημίχρονο (42′, 44′, 45′, 45’+4). Έμεινε με δέκα παίκτες στο 74′ και το μόνο που κατάφερε ήταν να μειώσει στο τελικό αποτέλεσμα με τον Σουρίν, πέντε λεπτά αργότερα.

Επιστροφή στα αρνητικά αποτελέσματα για την Ατλέτικο Γκοϊανιένσε, μετά από δυο σερί νίκες επί των Αβαΐ (2-1 εντός) και Φλουμινένσε (0-2 εκτός). Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Ζορζίνιο Κάμπος φιλοξενήθηκε από τη Παλμέιρας, στην έδρα της οποίας ηττήθηκε με 4-2. Δυστυχώς για την ίδια πήρε προβάδισμα στο σκορ, γεγονός που εξόργισε την Παλμέιρας και σαν αποτέλεσμα πέταξε τέσσερα τέρματα σε μικρό χρονικό διάστημα. Όπως ήταν φυσικό, η Ατλέτικο δε ήταν ικανή να της σταθεί εμπόδιο, παρότι μείωσε προς το φινάλε.

Εντός προγράμματος πάντως αυτό το αρνητικό αποτέλεσμα, με την ίδια να παραμένει πάντως στην τελευταία τετράδα και να ψάχνει αντίδραση. Επικράτησε στα τρία από τα τέσσερα πιο πρόσφατα εντός της, έχοντας υποστεί και μια ήττα. Θα απουσιάσει από το αποψινό παιχνίδι Άρτουρ Ενρίκε, μετά και την αποβολή του κόντρα στην Παλμέιρας.

Ατλέτικο Γκοϊανιένσε Στατιστικά

*Under 2.5 τα 9/11 τελευταία παιχνίδια της.

*No Goal και Under 2.5 τα 4/5 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

21+ |Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΖΟΥΒΕΝΤΟΥΔΕ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα 1-2 από τη Σάντος, για το πρωτάθλημα. Προηγήθηκε στο 26′ με τον Ρικάρντο Μπουένο, όμως στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου έμεινε με δέκα παίκτες, με τον Γιούρι να αποβάλλεται και στη συνέχεια δέχθηκε την ολική ανατροπή (57′, 77′).

Από την τρίτη διαδοχική της ήττα στο πρωτάθλημα προέρχεται η Ζουβεντούδε, μετά και από εκείνες κόντρα σε Ατλέτικο Παραναένσε (1-3 εντός) και Κορίνθιανς (2-0 εκτός). Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Εντουάρντο Μπαπτίστα υποδέχθηκε τη Σάντος, από την οποία και ηττήθηκε με 1-2. Προηγήθηκε σε ένα πρώτο ημίχρονο όπου ήταν καλύτερο. Ωστόσο, στο φινάλε αυτού έμεινε με δέκα παίκτες και σαν αποτέλεσμα δέχθηκε την ολική ανατροπή στην πορεία.

Παρά τα αρνητικά αποτελέσματα, η διοίκηση δείχνει στήριξη στο πρόσωπο του Μπαπτίστα. Διατηρείται έτσι στις τελευταίες θέσεις της κατάταξης, ούσα πάνω μόνο από την ουραγό Φορταλέζα. Πανηγύρισε μόλις μια νίκη στα έξι τελευταία εκτός έδρας παιχνίδια της, στα οποία μετράει ακόμη δυο ισοπαλίες και τρεις ήττες. Δεν υπολογίζεται ο τιμωρημένος Γιούρι, ενώ τραυματίστηκε και ο φορ Πίτα.