31η αγωνιστική

*Αήττητη η Παλμέιρας στα εννέα τελευταία παιχνίδια με αντίπαλο την Ατλέτικο Γκοϊανιένσε, έχοντας οκτώ νίκες και μια ισοπαλία.

*Over 2.5 τα 5/6 τελευταία παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

*Στον πρώτο γύρο: Παλμέιρας – Ατλέτικο Γκοϊανιένσε 4-2

ΑΤΛΕΤΙΚΟ ΓΚΟΪΑΝΙΕΝΣΕ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 3-2 επί της Φλουμινένσε, για το πρωτάθλημα. Βρέθηκε πίσω στο σκορ με 0-2 (πεν. 5′, 37′), για να κάνει την ολική ανατροπή με τα τέρματα των Σουρίν (πεν. 45′), Γκάμπριελ Μπαράλια (75′) και Μάρλον Φρέιτας (88′).

Τη δεύτερη διαδοχική της νίκη στο πρωτάθλημα πανηγύρισε η Ατλέτικο Γκοϊανιένσε, μετά και από εκείνη επί της Αβαΐ (1-2 εκτός). Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Εντουάρντο Μπαπτίστα υποδέχθηκε τη Φλουμινένσε, της οποίας και επικράτησε με 3-2. Παρότι βρέθηκε με την πλάτη στον τοίχο, μείωσε προσωρινά με πέναλτι στο φινάλε του ημιχρόνου. Στην επανάληψη μπήκε ακόμη πιο αποφαρισμένη, πίεσε ασφυκτικά την αντίπαλο της και δικαιώθηκε, φτάνοντας σε μια επική ανατροπή του σκορ.

Βαθμολογική ανάσα στη μάχη που δίνει για να βρει από τη ζώνη του υποβιβασμού, ούσα στο -5 για την ώρα από τη σωτηρία της και με παιχνίδι λιγότερο. Εντός έδρας ωστόσο ηττήθηκε στα πέντε από τα οκτώ αντίστοιχα ματς που έδωσε, έχοντας ακόμη από δυο νίκες και ισοπαλία. Σταθερά εκτός οι Ρονάλντο και Ραμόν Μενέζες, ενώ θα απουσιάσουν και οι Γκάμπριελ Μπαράλιας, Αΐρτον και Ζέφερσον, έχοντας συμπληρώσει κίτρινες κάρτες.

Ατλέτικο Γκοϊανιένσε Στατιστικά

*Goal/Goal και Over 2.5 τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια της.

*Goal/Goal τα 4/5 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

21+ |Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΠΑΛΜΕΪΡΑΣ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 4-0 επί της Κοριτίμπα, για το πρωτάθλημα. Τα τέρματα της σημείωσαν οι Μάικε (15′), Ρόνι (34′), Γκουστάβο Γκόμες (51′) και Μπρένο Λόπες (77′).

Από ένα νικηφόρο σερί πέντε αγώνων προέρχεται στο πρωτάθλημα η Παλμέιρας. Στον πιο πρόσφατο και για την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Αμπέλ Φερέιρα υποδέχθηκε την Κοριτίμπα, την οποία και συνέτριψε με 4-0. Ανώτερη σε όλη της διάρκεια του αγώνα, έκανε επίδειξη δύναμης κόντρα στην αντίπαλο της και έφτασε σε μια απολύτως δίκαιη και εντυπωσιακή νίκη, πετυχαίνοντας από δυο τέρματα σε κάθε ημίχρονο.

Σταθερά στην κορυφή της κατάταξης και απόψε έχει την ευκαιρία να διατηρήσει στους δώδεκα τη διαφορά από τους διώκτες της. Αήττητη στα 17 πιο πρόσφατα ματς που έδωσε μακριά από την έδρα της (10-7-0), στη διοργάνωση. Απουσιάζουν οι τραυματίες Ράφαελ Βέιγκα και Ζάιλσον, καθώς και ο τιμωρημένος Ατουέστα. Εξέτισε τη δική του τιμωρία ο Ζε Ράφαελ.