*Μετρούν 7 σερί παιχνίδια με goal/goal μεταξύ τους, ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης.

*Δεν έχει σημειωθεί ισοπαλία στα πρόσφατα 3 παιχνίδια ανάμεσά τους.

Δείτε τα Προγνωστικά Νορβηγίας

ΟΣΑΝΕ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Πήρε τη νίκη με σκορ 2-3 εκτός έδρας, εναντίον της Σόγκνταλ, στο πλαίσιο του πρωταθλήματος. Μόλις στο 19’ ο Κρίγκερ σκόραρε για το 1-0, όμως στο 32’ ο Ντόγκμαν και στο 37’ ο Βάγκεν έκαναν την ανατροπή για το 1-2 του πρώτου ημιχρόνου. Στο 48’ ο Ρόσετ ισοφάρισε σε 2-2. Στο 70’ ο Χάγκος πέτυχε τρίτο γκολ για την Οσάνε και διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

Η Οσάνε πανηγύρισε σπουδαία εκτός έδρας νίκη για το πρωτάθλημα, η οποία ήταν η πρώτη της στη φετινή αγωνιστική περίοδο. Πέρασε από την έδρα της Σόγκνταλ (2-3), παρά το γεγονός ότι δέχτηκε γκολ για το 1-0 από νωρίς στο πρώτο μέρος και την ισοφάριση σε 2-2 επίσης νωρίς στο δεύτερο ημίχρονο. Μία νίκη και τρεις ισοπαλίες σε επτά αγωνιστικές στο πρωτάθλημα, είναι αναμενόμενα στο δεύτερο μισό της κατάταξης, κοντά στην επικίνδυνη ζώνη. Εξέτισε και επιστρέφει ο Ουέλαντ, είναι εκτός οι Νίγκορντ και Λόρεντσεν.

Οσάνε Στατιστικά

*6/7 παιχνίδια είχαν γκολ εκατέρωθεν

*4/7 αναμετρήσεις με over 2.5 τέρματα

*Δέχτηκε γκολ σε 8/10 ματς εντός έδρας

ΓΚΡΟΡΟΥΝΤ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Αναδείχτηκε ισόπαλη με σκορ 2-2 εντός έδρας, με αντίπαλο τη Μπρίνε, για το πρωτάθλημα. Στο 7’ ο Γκούνες σκόραρε για το 0-1 και ο ίδιος παίκτης στο 25’ έκανε το 0-2 για τους φιλοξενούμενους. Στο 33’ ο Μάνκοβιτς μείωσε σε 1-2 για το πρώτο ημίχρονο. Στο 57’ ο Κρίστενσεν ισοφάρισε σε 2-2 και παράλληλα διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

Η Γκρόρουντ εξακολουθεί να δυσκολεύεται να πάρει νίκες στο νέο πρωτάθλημα, έχει συμπληρώσει επτά αγώνες δίχως να έχει σημειώσει “τρίποντο”. Ωστόσο, έχει αποσπάσει τέσσερις ισοπαλίες και μάλιστα τρεις από αυτές, εκτός έδρας. Παραχώρησε ισοπαλία εντός έδρας στη Μπρίνε (2-2) και έχει δύο συνεχόμενα παιχνίδια χωρίς ήττα. Πήρε δύσκολη πρόκριση επίσης για το θεσμό του Κυπέλλου, απέναντι στη Φόλο, στη διαδικασία των πέναλτι, ύστερα από το 0-0 σε κανονική διάρκεια και παράταση. Εκτός αποστολής οι Άχμεντ και Πέτερσεν.