*GG στα τρία τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

*Over 2,5 στα 2/3 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

Δείτε τα Προγνωστικά Γερμανίας

ΜΠΙΛΕΦΕΛΝΤ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Μπίλεφελντ έστειλε την μεσοβδόμαδη αναμέτρηση με τη Μάιντς στην παράταση με γκολ του Κλος στο 89′, εκεί που γνώρισε τελικά τον αποκλεισμό από τον 2ο γύρο του Κυπέλλου Γερμανίας. Το συγκρότημα του Κράμερ συνεχίζει να αγνοεί τη νίκη μετά από εννέα αγωνιστικές (πέντε ισοπαλίες, τέσσερις ήττες), την προηγούμενη βδομάδα γνώρισε ήττα (εντός προγράμματος) από την Ντόρτμουντ (3-1 εντός). Οι φιλοξενούμενοι πήραν τα ηνία από το ξεκίνημα, είχαν την κατοχή μπάλας σε όλη τη διάρκεια της αναμέτρησης και εκμεταλλεύτηκαν στο έπακρο τις ευκαιρίες που δημιούργησαν.

Σήμερα αντιμετωπίζει εκ νέου την Μάιντς, για την οποία ο 49χρονος Γερμανός προπονητής είπε: “Παίζει ποδόσφαιρο με ένταση, θα πρέπει να παραμείνουμε συγκεντρωμένοι”. Δεδομένη θα πρέπει να θεωρείται η συμμετοχή του Κλος στην ενδεκάδα, σε αυτή αναμένεται να επιστρέψουν οι Νίλσον, Λάουρσεν και Φερνάντες.

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε εκτός έδρας στην παράταση με 3-2 (2-2 κ.δ.) από την Μάιντς. Μόλις στο 2′ ο Οκουγκάβα άνοιξε το σκορ, απάντησαν οι γηπεδούχοι με Μπούρκαρντ (53′) και Ονισίβο (58′). Στο 89′ ο Κλος έστειλε την αναμέτρηση στην παράταση, εκεί που ο Ίνγκβαρτσεν διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα (114′).

ΜΠΙΛΕΦΕΛΝΤ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Over 3,5 στα 3/4 τελευταία παιχνίδια της (δες το στην Interwetten)

*GG στα τρία τελευταία παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten | 21+ (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΜΑΪΝΤΣ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Μάιντς εξασφάλισε την πρόκριση στον 3ο γύρο του Κυπέλλου Γερμανίας σκοράροντας με τον Ίνγκβαρτσεν στο 114′, πετώντας παράλληλα νοκ άουτ τη σημερινή αντίπαλό της Μπίλεφελντ. Την προηγούμενη βδομάδα επέστρεψε στο δρόμο των επιτυχιών μετά από τέσσερις αγωνιστικές (0-1-3) πανηγυρίζοντας το “τρίποντο” κόντρα στην Άουγκσμπουργκ (4-1 εντός). Φουριόζοι μπήκαν στο πρώτο ημίχρονο οι γηπεδούχοι σκοράροντας τρεις φορές, διατήρησαν τα ηνία και στο δεύτερο φτάνοντας σε μία πέρα για πέρα δίκαιη επικράτηση.

Φτάνοντας τους 13 βαθμούς η Μάιντς έχει σχεδόν τους διπλάσιους σε σχέση με όσους συγκέντρωσε στον πρώτο γύρο της περσινής Μπουντεσλίγκα (επτά). Οι Νιακατέ και Μπαρέιρο ξεκουράστηκαν μεσοβδόμαδα και αναμένεται να επιστρέψουν στην ενδεκάδα του προπονητή Σβένσον. Ο 42χρονος Δανός θα καταγράψει την 30η συμμετοχή του στη μεγάλη κατηγορία της Γερμανίας (13-7-9).

Προηγούμενο ματς: Επικράτησε εντός έδρας στην παράταση με 3-2 (2-2 κ.δ.) της Μπίλεφελντ.