*Με Over 2.5 γκολ έληξαν τα 4/6 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με Goal/Goal ολοκληρώθηκαν τα 6/6 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

*Αποτέλεσμα πρώτου γύρου: Κούρικο Ουνίδο-Αουντάξ Ιταλιάνο 2-1.

ΑΟΥΝΤΑΞ ΙΤΑΛΙΑΝΟ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα εναντίον της Νουμπλένσε με σκορ 0-1, στα πλαίσια της φάσης των «32» του Κόπα Σουνταμερικάνα. Το γκολ που της χάρισε την πρόκριση πέτυχε ο Ογιάρζο Μουνιόθ στο 50’.

Προσπάθησε η Αουντάξ Ιταλιάνο, αλλά δεν κατάφερε να πάρει την πρόκριση στην επόμενη φάση του Κόπα Σουνταμερικάνα. Είχε πολλές ευκαιρίες, απείλησε την αντίπαλη εστία, αλλά δεν μπόρεσε να βρει δίχτυα. Αντιθέτως οι φιλοξενούμενοι αποδείχθηκαν αποτελεσματικότεροι, σκοράροντας στην αρχή της επανάληψης.

Να ξεφύγει από τα αρνητικά αποτελέσματα του τελευταίου διαστήματος είναι ο στόχος της, επιστρέφοντας στις νίκες. Πλέον η μοναδική διοργάνωση στην οποία συμμετέχει είναι το πρωτάθλημα και θέλει να τα δώσει όλα, ώστε να βρεθεί εντός εφτάδας. Η κατάστασή της αυτή την περίοδο είναι κακή, αφού μετράει αρνητικό σερί έξι αγώνων χωρίς νίκη σε όλες τις διοργανώσεις.

Αουντάξ Ιταλιάνο Στατιστικά

*Με No Goal τα 5/5 τελευταία ματς.

*Με Under 2.5 τα 4/5 πρόσφατα παιχνίδια.

Παίξε Νόμιμα στην Betsson (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα |

ΚΟΥΡΙΚΟ ΟΥΝΙΔΟ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη εναντίον της Ουνιβερσιδάδ Κατόλικα, στα πλαίσια της 17ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το 1-0 ο Κάστρο με πέναλτι στο 64’ και το τελικό 2-0 διαμόρφωσε ο ίδιος το 87’.

Άμεση επιστροφή στις νίκες για την Κούρικο Ουνίδο, με μια πολύ καλή εμφάνιση. Εκμεταλλεύτηκε πλήρως τις ευκαιρίες που δημιούργησε, παίρνοντας προβάδισμα στο σκορ λίγο μετά τη συμπλήρωση μιας ώρας αγώνα, ενώ στα τελευταία λεπτά «σφράγισε» το τρίποντο με ακόμη ένα τέρμα.

Θέλει ιδανικά να εκμεταλλευτεί την κακή κατάσταση στην οποία βρίσκεται η αντίπαλός της αυτή την περίοδο, περνώντας από την έδρα της και ξεπερνώντας την στο βαθμολογικό πίνακα. Είναι μαχητική και μπορεί να της βάλει δύσκολα, όμως συνηθίζει να δέχεται γκολ στις περισσότερες εξόδους της και γι’ αυτό θα πρέπει να δείξει ιδιαίτερη προσοχή στα αμυντικά της καθήκοντα.