*3ος προκριματικός γύρος του Γιουρόπα Κόνφερενς Λιγκ. Αγώνας ρεβάνς, δεν ισχύει ο κανονισμός του εκτός έδρας γκολ. Σε περίπτωση ισοπαλίας στο συνολικό σκορ, ακολουθεί ημίωρη παράταση και αν χρειαστεί, η διαδικασία των πέναλτι.

*Η ομάδα που θα προκριθεί στον επόμενο γύρο θα αντιμετωπίσει το νικητή του ζευγαριού Μπρέινταμπλικ – Μπασάκσεχιρ.

*Α’ ματς: Λίλεστρεμ – Άντβερπ 1-3

Δείτε τα Προγνωστικά Conference League

ΑΝΤΒΕΡΠ ΑΝΑΛΥΣΗ (Βέλγιο, 108)

Προηγούμενο ματς: Επικράτησε με σκορ 4-2 εντός έδρας, της Λέουβεν, για το πρωτάθλημα. Στο 27’ ο Νσίγκι έκανε το 0-1, όμως στο 38’ ο Ναϊνγκολάν και στο 40’ ο Φρέι έκαναν την ανατροπή για τους γηπεδούχους από το ημίχρονο. Στο 55’ ο Πατρίς ισοφάρισε σε 2-2. Στο 71’ και στο 82’ ο Μπαλικουίσα σκόραρε για το τελικό αποτέλεσμα.

Η Άντβερπ είναι σε εξαιρετική κατάσταση αγωνιστικά και ψυχολογικά. Έχει ξεκινήσει ιδανικά τη νέα σεζόν και έχει μόνο θετικά αποτελέσματα σε έξι επίσημες αναμετρήσεις. Στο τελευταίο ματς που έδωσε για το πρωτάθλημα, επικράτησε της Λέουβεν (4-2) εντός έδρας, με πρωταγωνιστή στο δεύτερο μέρος ο Μπαλικουίσα που πέτυχε δύο τέρματα. Η νίκη με σκορ 1-3 στο πρώτο ματς στη Νορβηγία, εναντίον της Λίλεστρεμ, της επιτρέπει να είναι πιο άνετη στη ρεβάνς. Στον 2ο προκριματικό γύρο του Γιουρόπα Κόνφερενς Λιγκ, πέρασε το εμπόδιο της Ντρίτα, χάρη στη νίκη με σκορ 0-2 στη ρεβάνς, αφού στην Αμβέρσα παραχώρησε ισοπαλία χωρίς τέρματα. Δεν είναι διαθέσιμοι οι Ένχελς, Χαρούν. Κανονικά ο στόπερ Αλντερβάιρελντ.

Άντβερπ Στατιστικά

*4/6 επίσημα ματς με μηδέν παθητικό

*2 σερί παιχνίδια είχαν over 3.5 γκολ

Παίξε Νόμιμα στην Bet365 (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ, Κίνδυνος εθισμού και απώλειας περιουσίας, Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777, Παίξτε Υπεύθυνα.

ΛΙΛΕΣΤΡΕΜ ΑΝΑΛΥΣΗ (Νορβηγία, 240)

Προηγούμενο ματς: Αναδείχτηκε ισόπαλη με σκορ 1-1 εντός έδρας, με αντίπαλο την Τρούμσε, στο πλαίσιο του πρωταθλήματος. Οι φιλοξενούμενοι πήραν προβάδισμα στο 36’ με τον Κιτολάνο, για το 0-1 του πρώτου ημιχρόνου. Στο 90+4’ ο Κρίστιανσεν ισοφάρισε και παράλληλα διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

Η Λίλεστρεμ προέρχεται θεωρητικά από την απώλεια δύο πόντων στην εντός έδρας αναμέτρηση πρωταθλήματος με την Τρούμσε (1-1), ωστόσο, με βάση την εξέλιξη του αγώνα, ήταν εκείνη που “έκλεψε” το βαθμό της ισοπαλίας στο φινάλε. Δεύτερο διαδοχικό παιχνίδι για τα “Καναρίνια” που μένουν μακριά από τις επιτυχίες, αφού προηγήθηκε η ήττα, επίσης εντός έδρας, από την Άντβερπ με σκορ 1-3. Η ομάδα του Μπάκε παραμένει ψηλά στην κατάταξη της Eliteserien, στο -5 πλέον από τη Μόλντε αλλά και ένα παιχνίδι λιγότερο. Απέκτησε τον μέσο Μάριους Λουντέμο, ο οποίος αγωνιζόταν στην Κύπρο με τον ΑΠΟΕΛ. Όσον αφορά την αποστολή, είναι εκτός ο βασικός επιθετικός Άνταμς λόγω τραυματισμού, όπως και ο πολύτιμος μέσος Χολστ.