*26η αγωνιστική

*Στον πρώτο γύρο: Σαντχάουζεν – Αννόβερο 2-3

*Over 2,5 στα έξι τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

ΑΝΝΟΒΕΡΟ

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε εκτός έδρας (1-0) από την Μπραουνσβάιγκ. Το μοναδικό γκολ πέτυχε ο Νικολάου στο 1ο λεπτό των καθυστερήσεων.

Έχει ξεχάσει τι πάει να πει νίκη το Αννόβερο! Πανηγύρισε για τελευταία φορά αυτή κόντρα στη Φορτούνα (2-0 εντός) στις 8 Νοεμβρίου, έκτοτε σημείωσε τέσσερις ισοπαλίες και πέντε ήττες, απολογισμός που το διατηρεί στο +6 από την επικίνδυνη ζώνη. Πριν τη διακοπή για τις Εθνικές επέστρεψε με άδεια χέρια από την έδρα της Μπραουνσβάιγκ (1-0).

Παρουσιάστηκε κατώτερη των προσδοκιών δημιουργώντας μόλις τρεις ευκαιρίες, σε λογικά πλαίσια κράτησε το σκορ ο τερματοφύλακα Τσίλερ (έξι αποκρούσεις). Σκόραρε και στις 12 εντός έδρας αγωνιστικές, κράτησε το μηδέν μόλις στις τέσσερις. Η μοναδική εντός έδρας νίκη του Αννόβερου επί της Σαντχάουζεν χρονολογείται τον Ιανουάριο 2021 (4-0).

ΑΝΝΟΒΕΡΟ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*GG στα 7/9 τελευταία παιχνίδια του.

*2-3 γκολ στα 7/10 τελευταία παιχνίδια του.

ΣΑΝΤΧΑΟΥΖΕΝ

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε εντός έδρας (5-0) από τη Σαν Πάουλι. Δύο γκολ πέτυχε ο Άιρβιν (45+3′, 88′), από ένα οι Σάλιακας (19′), Ντάσνερ (24′) και Αφολαγιάν (25′). Με δέκα έμειναν οι γηπεδούχοι στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου (Έσβαϊν).

Στα αρνητικά αποτελέσματα επέστρεψε η Σαντχάουζεν μετά τις δύο σερί ισοπαλίες με Χόλσταϊν Κίελ (1-1 εντός) και Καϊζερσλάουτερν (2-2 εκτός), γνωρίζοντας τον εντός έδρας διασυρμό με 5-0 από τη Σαν Πάουλι πριν τη διακοπή του πρωταθλήματος. Προφανώς και η εν λόγω αναμέτρηση δεν χρήζει ιδιαίτερου σχολιασμού… Παραμένει δίχως νίκη σε επτά αγωνιστικές (0-2-5), πανηγύρισε μόλις δύο μακριά από την έδρα της (τρεις ισοπαλίες, οχτώ ήττες).

Η Σαντχάουζεν επικράτησε στις 3/4 τελευταίες αναμετρήσεις με το Αννόβερο και γνώρισε μόλις δύο ήττες σε εννέα (τέσσερις νίκες, τρεις ισοπαλίες). “Η διακοπή δεν ήρθε σε καλό σημείο, θέλαμε να ρεφάρουμε άμεσα τη βαριά ήττα από τη Σαν Πάουλι”, είπε ο προπονητής Οράλ.