*Στον πρώτο γύρο: Βέρντερ – Αννόβερο 1-1

*2-3 γκολ στα 4/5 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

Δείτε τα Προγνωστικά Γερμανίας

ΑΝΝΟΒΕΡΟ ΑΝΑΛΥΣΗ

Το μομέντουμ από την σπουδαία νίκη επί του Αμβούργου (1-0 εντός) εκμεταλλεύτηκε στο έπακρο το Αννόβερο, πετώντας νοκ άουτ την ουραγό Ίνγκολσταντ την προηγούμενη βδομάδα (2-1 εκτός), κάνοντας άλλο ένα βήμα μπροστά για παραμονή. Μοιρασμένη ήταν η αναμέτρηση με τους φιλοξενούμενους να έχουν οριακά περισσότερη ώρα την μπάλα στα πόδια τους.

Εκμεταλλεύτηκαν στο έπακρο τις ευκαιρίες που δημιούργησαν πετώντας στο καναβάτσο τους αντιπάλους τους. Το Αννόβερο αγνοεί τη νίκη στις τρεις αναμετρήσεις που έδωσε με τη Βέρντερ στη δεύτερη κατηγορία (δύο ισοπαλίες, μία ήττα). “Έχουμε τεράστιο κίνητρο και δίψα για να γίνουμε καλύτεροι”, υπογράμμισε ο προπονητής Νταμπρόσφσκι.

Προηγούμενο ματς: Επικράτησε εκτός έδρας (2-1) της Ίνγκολσταντ. Ο Μπέιερ έκανε το 1-0 στο 9′, απάντησαν οι γηπεδούχοι με Γκάους (29′). Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσα ο Μαϊνά στο 38′.

ΑΝΝΟΒΕΡΟ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*NG στα 3/4 τελευταία παιχνίδια του (δες το στην βετσηοπ)

*Under 2,5 στα 4/6 τελευταία παιχνίδια του.

ΒΕΡΝΤΕΡ ΑΝΑΛΥΣΗ

Με τους τρεις βαθμούς επέστρεψε από την έδρα της Ρέγκενσμπουργκ η Βέρντερ (3-2) την προηγούμενη βδομάδα, συνεχίζοντας την προσπάθεια να φτάσει τις θέσεις που οδηγούν στα μεγάλα σαλόνια της Γερμανίας. Απόλυτα ισορροπημένη από κάθε άποψη η αναμέτρηση των δύο ομάδων που διεξήχθη υπό καταρρακτώδη βροχή, κάθε μία δημιούργησε συνολικά 17 ευκαιρίες, έξι από τις οποίες βρήκαν στόχο.

Το συστατικό που έκανε την διαφορά ήταν η αποτελεσματικότητα των φιλοξενούμενων. Η Βέρντερ πανηγύρισε τη νίκη στις δύο τελευταίες εκτός έδρας αναμετρήσεις με αντίπαλο το Αννόβερο, θα πρέπει να γυρίσουμε στον Απρίλιο 2018 για να βρούμε την τελευταία ήττα της εκεί. “Καίγομαι για τη νίκη, ωστόσο γνωρίζω καλά πως δεν θα έχουμε εύκολο έργο”, είπε ο προπονητής Βέρνερ.

Προηγούμενο ματς: Επικράτησε εκτός έδρας (3-2) της Ρέγκενσμπουργκ. Ο Μπράιτκροιτς έκανε το 1-0 στο 5′, απάντησαν οι Μπίτενκουρτ (39′), Φριντλ (59′) και Ντουκς (89′). Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Σινγκ στο 2ο λεπτό των καθυστερήσεων.