*Στον πρώτο γύρο: Μποταφόγκο-Αμέρικα Μινέιρο 2-0

*7/8 N/G στα τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

Δείτε τα Προγνωστικά Βραζιλίας

ΑΜΕΡΙΚΑ ΜΙΝΕΪΡΟ

Προηγούμενο ματς: Η Αμέρικα Μινέιρο έχασε 3-2 εκτός έδρας από την Φορταλέζα, παρόλο που προηγήθηκε 0-2 με δύο γκολ του Μαστριάνι στο πρώτο ημίχρονο, στο 18’ με πέναλτι και στο 23’. Δέχθηκε ένα γκολ από τον Λουτσέρο στο 31’, ισοφαρίστηκε από τον Ματσούκα στο 56’ και έχασε με τέρμα του Μπρούνο Πατσέκο στο 68ο λεπτό.

Η Αμέρικα Μινέιρο ηττήθηκε με 3-2 εκτός έδρας από την Φορταλέζα, “αυτοκτονώντας” αγωνιστικά, αφού προηγήθηκε με 0-2 και δεν κατάφερε να διατηρήσει αυτό το προβάδισμα!

Έτσι συνεχίζει να μην έχει νίκη μακριά από την έδρα της στο εθνικό πρωτάθλημα, με εννιά ήττες σε 13 επισκέψεις της σε άλλες έδρες. Και έχει δύο ήττες στα πιο πρόσφατα παιχνίδια στο γήπεδό της.

Βρέθηκε πάλι στην τελευταία θέση του βαθμολογικού πίνακα, αρκετά μακριά από μία θέση παραμονής, ούσα στο -10 από αυτήν, έχοντας τη χειρότερη άμυνα της κατηγορίας.

Αμέρικα Μινέιρο Στατιστικά

*8/13 over 2,5 εντός έδρας στο εθνικό πρωτάθλημα.

*8/13 αγώνες με 2-3 γκολ εντός έδρας στο εθνικό πρωτάθλημα.

ΜΠΟΤΑΦΟΓΚΟ

Προηγούμενο ματς: Η Μποταφόγκο κέρδισε 0-2 εκτός έδρας την Φλουμινένσε, σκοράροντας δύο γκολ μέσα σε τρία λεπτά, με τους Ζούνιορ Σάντος (20’), Τικίνιο (22’), αιφνιδιάζοντας την αντίπαλο της και διατηρώντας αυτό το προβάδισμα ως το τέλος.

Η Μποταφόγκο κέρδισε με 0-2 εκτός έδρας την Φλουμινένσε, στο μεγάλο ντέρμπι του Ρίο Ντε Ζανέιρο, επιστρέφοντας στις νίκες έπειτα από πέντε αγώνες, με μία ισοπαλία μετά από τέσσερις σερί ήττες.

Αλλά ήταν και η πρώτη εκτός έδρας νίκη της, μετά από τρεις συνεχόμενες ήττες και τέσσερις σερί ισοπαλίες μακριά από το γήπεδο της.

Αυτό το αποτέλεσμα της έδωσε και πάλι μία μικρή βαθμολογική άνεση, καθώς μεγάλωσε την απόσταση της στο +9 από την δεύτερη Μπραγκαντίνο, με την καλύτερη άμυνα της κατηγορίας.