ΑΜΕΡΙΚΑ ΜΙΝΕΪΡΟ

Αήττητη παραμένει εδώ και εννέα αγωνιστικές η Αμέρικα Μινέιρο, μετρώντας πέντε νίκες και τέσσερις ισοπαλίες σε αυτό το σερί της. Την περασμένη Τρίτη, η ομάδα του Έντερσον Μορέιρα φιλοξενήθηκε από την ABC Νατάλ, στην έδρα της οποίας κατάφερε να πάρει τη νίκη με 0-1. Το μοναδικό τέρμα της αναμέτρησης σημείωσε ο Ρουί στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων. Έχει δεχθεί μόλις ένα γκολ στα οκτώ τελευταία παιχνίδια της.

Με τη νίκη της αυτή, έφτασε τους 27 βαθμούς και είναι πρώτη στην βαθμολογία, μαζί με τις Γκουαρανί και Ζουβεντούδε. Επιπλέον, με οκτώ γκολ παθητικό, διαθέτει την καλύτερη άμυνα της κατηγορίας. Τέσσερις νίκες, τρεις ισοπαλίες και μια ήττα ο εντός έδρας απολογισμός της, ούσα αήττητη στα έξι τελευταία αντίστοιχα παιχνίδια (4-2-0), στα οποία έχει δεχθεί μόλις ένα γκολ. Τραυματίες είναι οι Πάρα (ΑΜ 5/1), Κρίστιαν (ΜΕ 9/0) και Ρενάν Ολιβέιρα (ΜΕ 11/4).

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη 0-1 επί της ABC Νατάλ για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: Under 2.5 τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα. (Δείτε τις νόμιμες στοιχηματικές ιστοσελίδες)

Το Αμέρικα Μινέιρο – Φιγκεϊρένσε παίζει στον Stoiximan

ΦΙΓΚΕΪΡΕΝΣΕ

Στο βαθμό της ισοπαλίας αρκέστηκε η Φιγκεϊρένσε, μετά και τη νίκη (1-2) στην έδρα της Μπραζίλ Πελότας. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Μαρσέλο Κάμπο φιλοξένησε την Οέστε, με την οποία και μοιράστηκε από ένα βαθμό, μετά και την μεταξύ τους “λευκή” ισοπαλία. Πρώτο παιχνίδι που διατηρεί ανέπαφη την εστία της, μετά από δώδεκα διαδοχικές αναμετρήσεις.

Με το βαθμό που πήρε, έφτασε τους 16 συνολικά και παραμένει εντός της ζώνης του υποβιβασμού, ούσα και στην 17η θέση μαζί με την Λουβερντένσε. Επιπλέον, με 21 τέρματα παθητικό, διαθέτει μια από τις χειρότερες άμυνες της κατηγορίας. Δυο νίκες, δυο ισοπαλίες και τρεις ήττες ο εκτός έδρας απολογισμός της σε παιχνίδια για το πρωτάθλημα, έχοντας σκοράρει στα τέσσερις από τις πέντε τελευταίες εξόδους της. Μυϊκό πρόβλημα αντιμετωπίζουν οι Ζουλίνιο (ΑΜ 8/0) και Μπρούνο Άλβες (ΑΜ 12/0).

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία 0-0 με την Οέστε για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: G/G τα πέντε από τα εφτά τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα.