*32η αγωνιστική

*Σε προηγούμενους γύρους: Έλγκιν-Άλμπιον Ρόβερς 1-0, Άλμπιον Ρόβερς-Έλγκιν 3-0, Έλγκιν-Άλμπιον Ρόβερς 1-1

ΑΛΜΠΙΟΝ ΡΟΒΕΡΣ

Προηγούμενο ματς: Η Αλμπιον Ρόβερς έχασε 2-1 εκτός έδρας από την Φόρφαρ, παρόλο που προηγήθηκε με τον Μπέβαν στο 33’. Δέχθηκε δύο γκολ μέσα σε έξι λεπτά στο δεύτερο ημίχρονο από τους Φλάναγκαν (62’), Αρμουρ (68’), ενώ ο τερματοφύλακας της απέκρουσε και πέναλτι προς το τέλος.

Η Αλμπιον Ρόβερς ηττήθηκε με 2-1 εκτός έδρας από την Φόρφαρ, γνωρίζοντας τρίτη συνεχόμενη ήττα, με τις δύο προηγούμενες στο γήπεδό της, με ίδιο ακριβώς σκορ (0-1). Μάλιστα έχει τρεις σερί ήττες εκεί, έξι στα εφτά τελευταία παιχνίδια, όλες χωρίς να σκοράρει καν, κερδίζοντας μόνο τη σημερινή της αντίπαλο σε αυτό το διάστημα!

Παραμένει στην τελευταία θέση του βαθμολογικού πίνακα, που οδηγεί στα πλέι οφς για παραμονή, αλλά σε απόσταση βολής, στο -3 συγκεκριμένα, από την τελευταία θέση παραμονής, εκεί που είναι η σημερινή της αντίπαλος, αλλά έχοντας έναν αγώνα περισσότερο από αυτήν.

Αμφίβολη είναι η συμμετοχή του μέσου Ρέιλι, πρώτου σκόρερ και πρώτου σε ασίστ, που έχασε τους τελευταίους αγώνες.

Αλμπιον Ρόβερς Στατιστικά

*Εχει 12/20 N/G εντός έδρας, 11/16 στο πρωτάθλημα

*Εχει 12/20 under 2,5 εντός έδρας, 11/16 στο πρωτάθλημα

ΕΛΓΚΙΝ

Προηγούμενο ματς: Η Ελγκιν έχασε με 1-0 εκτός έδρας από την Στέρλινγκ Αλμπιον, αν και πάλεψε αρκετά για να πάρει κάτι, αλλά δέχθηκε ένα γκολ από τον Κάρικ στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου.

Η Ελγκιν ηττήθηκε με 1-0 εκτός έδρας από την πρωτοπόρο Στέρλινγκ Αλμπιον, με αυτή να είναι η πέμπτη συνεχόμενη ήττα της, χωρίς να έχει σκοράρει καν στις τέσσερις εξ αυτών. Μακριά από την έδρα της έχει τρεις σερί ήττες, πέντε στα έξι τελευταία παιχνίδια, έχοντας χάσει και στο γήπεδο της σημερινής της αντιπάλου.

Βρίσκεται πλέον στην 9η θέση του βαθμολογικού πίνακα, σε απόσταση βολής, στο +3 για την ακρίβεια, από την τελευταία θέση που οδηγεί στα πλέι οφς για την παραμονή, εκεί που είναι η σημερινή της αντίπαλος. Πάντως έχει και έναν αγώνα λιγότερο από αυτήν, έχοντας τη χειρότερη άμυνα της κατηγορίας.

Δεν έχει κάποιο σημαντικό πρόβλημα απουσιών.