7η αγωνιστική

*Περιορισμένος αριθμός θεατών (Σε ποσοστό 60% της χωρητικότητας του γηπέδου).

*Μετρούν 6/10 αναμετρήσεις με under 2.5 γκολ τελευταία μεταξύ τους ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης.

*Δεν έχει σημειωθεί ισοπαλία στα πρόσφατα 5 ματς ανάμεσά τους.

ΑΛΜΕΡΙΑ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Αλμερία επέστρεψε στις νίκες για την προηγούμενη αγωνιστική του πρωταθλήματος και διατηρήθηκε κοντά στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα. Η ομάδα του Ρούμπι είχε εύκολο έργο απέναντι στην Αλκορκόν (0-4) εκτός έδρας και είχε σε πολύ καλή ημέρα τον επιθετικό Σαντίκ, ο οποίος πέτυχε δύο γκολ στο πρώτο μέρος, εκτέλεσε το πέναλτι για το 0-3 και ουσιαστικά “καθάρισε” την υπόθεση νίκη από νωρίς. “Πάντα όταν ετοιμάζουμε ένα σχέδιο, έχει αξία όταν οι ποδοσφαιριστές το υλοποιούν στο μάξιμουμ. Η κατηγορία αποδεικνύει ότι το να κερδίσεις όλα τα παιχνίδια είναι απίθανο”, ανέφερε ο τεχνικός Ρούμπι. Δεν είναι διαθέσιμοι οι Καρίσο, Μπουνιουέλ, Ακιέμε. Αμφίβολος ο Χουάν Βιγιάρ.

Προηγούμενο παιχνίδι: Πήρε τη νίκη με σκορ 0-4 εκτός έδρας, εναντίον της Αλκορκόν, για το πρωτάθλημα. Μόλις στο 5’ ο Σαντίκ σκόραρε για το 0-1, ενώ στο 16’ ο ίδιος παίκτης έκανε το 0-2. Στο 37’ το πέναλτι που εκτέλεσε κατέληξε στο δοκάρι και από την πλάτη του Χιμένεθ στα δίχτυα για το 0-3 του ημιχρόνου. Στο 69’ ο Πόθο σκόραρε και διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

Αλμερία Στατιστικά

*3 σερί ματς με N/G (δες το στη stoiximan)

*4/6 παιχνίδια έληξαν με over 2.5 τέρματα

*Δέχεται γκολ σε 7/10 τελευταία εντός έδρας

21+ |Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΤΕΝΕΡΙΦΗ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Τενερίφη προέρχεται από την πρώτη ήττα στη σεζόν και έχει ενδιαφέρον η αντίδραση που θα βγάλει. αρχής γενομένης από ένα δύσκολο παιχνίδι που έχει μπροστά της. Η ομάδα του Λουίς Μιγκέλ Ράμις έχασε εντός έδρας από τη Μιραντές (1-2) σ’ ένα ματς που ήταν ισχυρό φαβορί. Μέχρι τότε, είχε δεχτεί μόλις ένα γκολ και ερχόταν από τέσσερις διαδοχικά ματς με μηδέν παθητικό. Μετρά πλέον τρεις νίκες και δύο ισοπαλίες σε έξι αγωνιστικές. “Έχουμε ξεκινήσει καλά, όμως το πρωτάθλημα είναι μεγάλο και είναι βέβαιο ότι θα έρθουν και αποτυχίες”, ανέφερε ο αρχηγός της ομάδας Αϊτόρ Σανθ. Είναι εκ νέου εκτός οι Μπόρχα Λάσο, Μπερμέχο, Σέρχιο Γκονθάλεθ, Χαβιέρ Αλόνσο, Αλμπέρτο Χιμένεθ, Ναουέλ.

Προηγούμενο παιχνίδι: Γνώρισε την ήττα με σκορ 1-2 εντός έδρας από τη Μιραντές, για το πρωτάθλημα. Στο 44’ ο Μίτσελ με εκτέλεση πέναλτι σκόραρε για το 1-0 του πρώτου ημιχρόνου. Στο 82’ ο Σιμόν Μορένο ισοφάρισε σε 1-1, ενώ στις καθυστερήσεις ο ίδιος παίκτης ολοκλήρωσε την ανατροπή για τους φιλοξενούμενους.