*16η αγωνιστική

*GG & over 2,5 στα δύο τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

ΑΛΕΣΑΝΤΡΙΑ ΑΝΑΛΥΣΗ

Στα αρνητικά αποτελέσματα επέστρεψε η Αλεσάντρια, μετά τις δύο σερί νίκες που πανηγύρισε με ΣΠΑΛ (3-2 εκτός) και Κρεμονέζε (1-0 εντός). Μεσοβδόμαδα επέστρεψε με άδεια χέρια από την έδρα της Πορντενόνε, επιτρέποντάς την να σπάσει το ρόδι στο φετινό πρωτάθλημα (2-0).

Μοιρασμένη αναμέτρηση από πλευράς ευκαιριών, οι γηπεδούχοι έδωσαν την μπάλα στους αντιπάλους τους και χτύπησαν στην κόντρα. “Η Τσιταντέλα αποτελεί παράδειγμα προς μίμηση για εμάς. Θα διεκδικήσουμε τις πιθανότητες που έχουμε απέναντί της”, είπε ο προπονητής Λόνγκο.

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε εκτός έδρας (2-0) της Πορντενόνε. Τα γκολ σημείωσαν οι Πινάτο (15′) και Φολορούνσο (61′).

ΑΛΕΣΑΝΤΡΙΑ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Under 2,5 στα 9/10 τελευταία παιχνίδια της (δες το στην Stoiximan)

*NG στα 4/5 τελευταία παιχνίδια της.

21+ |Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΤΣΙΤΑΝΤΕΛΑ ΑΝΑΛΥΣΗ

Τρεις βαθμούς πίσω από τη ζώνη των πλέι οφ ανόδου βρίσκεται η Τσιταντέλα, προέρχεται από τρεις ισοπαλίες και παραμένει αήττητη σε πέντε αγωνιστικές (δύο νίκες). Μεσοβδόμαδα έβγαλε μόνη τα μάτια της στο “Pier Cesare Tombolato” μένοντας στο 2-2 με την Κόμο.

Τον πρώτο λόγο είχαν οι γηπεδούχοι στο ξεκίνημα, ισορρόπησαν την αναμέτρηση στο δεύτερο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι γλιτώνοντας από την ήττα στην εκπνοή των καθυστερήσεων. “Μέχρι το 2-0 ήμασταν εξαιρετικοί, έπρεπε να διαχειριστούμε καλύτερα την κατάσταση”, είπε ο προπονητής Γκορίνι. Στην αποστολή επέστρεψε ο Παβάν, παραμένουν εκτός τέσσερις ποδοσφαιριστές.

Προηγούμενο ματς: Αναδείχθηκε ισόπαλη (2-2 εντός) με την Κόμο. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με Μπαλντίνι (14′) και Μπράνκα (46′), απάντησαν ισάριθμες φορές οι Γκαμπριελόνι (75′) και Λα Γκουμίνα (90+4′ πεν.).