* 14η αγωνιστική

* Over 2.5 τα 5/8 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

Δείτε τα Προγνωστικά Τουρκίας

ΑΛΑΝΙΑΣΠΟΡ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα (4-0) από τη Γαλατασαράι. Ο Ικάρντι άνοιξε το σκορ (37’), ο Μέρτενς σκόραρε δις (45’, 59’) και ο Ζαχά (70’) διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

5η διαδοχική ήττα για την Super Lig γνώρισε το περασμένο Σάββατο η ομάδα της νότιας ακτής, με μόλις ένα γκολ ενεργητικό σε αυτές και διατηρήθηκε εντός επικίνδυνης ζώνης.

Εντός προγράμματος η συντριβή στην έδρα της πεισμωμένης πρωταθλήτριας, δεν κατάφερε να προβάλει σοβαρή αντίσταση στην Κωνσταντινούπολη και γλίτωσε από μεγαλύτερο σκορ η ομάδα του Τεκέ, ο οποίος παραμένει δίχως πόντο και δίχως γκολ στον πάγκο της μετά από τρία ματς.

Παρά το αρνητικό σερί, υπάρχει στήριξη στην ομάδα. Στη χθεσινή προπόνηση έδωσαν το παρών φίλοι της ομάδας και με πυρσούς και συνθήματα προσπάθησαν να τονώσουν τους παίκτες.

Στα αγωνιστικά νέα, οι Οζντεμίρ (αρ. μπακ), Ρίτσαρντ (μέσος) που δεν ταξίδεψαν στην Πόλη δεν αναμένεται να επιστρέψουν.

ΑΛΑΝΙΑΣΠΟΡ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

* Over 2.5 τα 6/8 τελευταία παιχνίδια της

* Goal/Goal τα 3/5 τελευταία εντός έδρας για το πρωτάθλημα

Παίξε Νόμιμα στην NetBet (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ | *Ισχύουν Όροι & Προϋποθέσεις

ΚΟΝΙΑΣΠΟΡ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη (2-0) επί της Κασίμπασα. Ο Τσικαλέσι (64’) άνοιξε το σκορ και ο Γκιλιέρμε (77’) διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

Στοπ στην κατηφόρα έβαλε η ομάδα του Ικονίου στην επιστροφή της από τη διακοπή των εθνικών ομάδων, πανηγύρισε την 1η της πρωταθληματική νίκη μετά από 8 αποτυχημένες απόπειρες (0-2-6), την 1η στην Super Lig με τον κόουτς Κελές στον πάγκο, που ανέλαβε πριν περίπου ένα μήνα.

Μπήκε δυνατά στο παιχνίδι του περασμένου Σαββάτου, ξόδεψε τέσσερις καλές στιγμές στο πρώτο 20λεπτο, έπεσε η επιθετικότητά της στο υπόλοιπο του ημιχρόνου, στο οποίο όμως δεν απειλήθηκε από την Κασίμπασα.

Οι φιλοξενούμενοι επέστρεψαν καλύτερα από την ανάπαυλα, αλλά η Κόνιασπορ αξιοποίησε την πρώτη ευκαιρία της επανάληψης για το 1-0. Γλίτωσε την ισοφάριση σε μετάβαση της Κασίμπασα για να “κλειδώσει” το τρίποντο σε δικό της transition με τον αρχηγό να εκτελεί άψογα.

Αποθέωσε τους παίκτες του ο κόουτς Κελές μετά το τέλος του αγώνα, εξήρε τον ενθουσιασμό στο παιχνίδι τους.

Κράτησε το μηδέν στην άμυνα για πρώτη φορά στην Super Lig μετά από σχεδόν τρεις μήνες με τον Κάλβο (στόπερ) στον πάγκο, πιθανώς να τον κρατήσει εκεί ο κόουτς Κελές, που άλλαξε και το δίδυμο στα χαφ. Ο Τσικαλέσι που σκόραρε ερχόμενος από τον πάγκο πιθανώς θα “κλέψει” τη θέση του Ολιβέιρα στο αρχικό σχήμα, αφού ο Πορτογάλος παραμένει στο μηδέν.