*13η αγωνιστική

* 3/5 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια ήταν under 2.5.

*no/goal  τα 3/5 τελευταία  παιχνίδια των δυο ομάδων.

ΑΓΚΟΥΙΛΑΣ ΝΤΟΡΑΝΤΑΣ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Ισόπαλη αναδείχθηκε με 2-2 εκτός έδρας απέναντι στην Περέιρα, το σκορ θα ανοίξει για τους γηπεδούχους μόλις στο 4ο λεπτό ο Κάστρο για να έρθει η άμεση απάντηση από τους φιλοξενούμενους με τον Πέρεζ στο 14΄, στην επανάληψη η Αγκουίλας θα πάρει κεφάλι στο σκορ με τον Σάλαζαρ στο 92΄ ύστερα από εύστοχη εκτέλεση πέναλτι, για να έρθει για την Περέιρα ο Ραμίρεζ στο 90+8΄ με πέναλτι να διαμορφώσει το τελικό 2-2.

Έπειτα από ένα τρομερό σερί με τέσσερις σερί νίκες για το σύνολο του Άλβαρεζ θα έρθει και μια ισοπαλία, ήταν κοντά στο να αποδράσει με το τρίποντο από την έδρα της Περέιρα, ωστόσο στο φινάλε ισοφαρίστηκε σε 2-2 από τον Ραμίρεζ με αμφισβητούμενο πέναλτι. Δέχτηκε το 1-0 μόλις στο 4′ από τον Κάστρο, ωστόσο είχε άμεση αντίδραση, ισοφαρίζοντας άμεσα στο 14′ με τον Πέρεζ.

Στο δεύτερο ημίχρονο δεν είχε τον ίδιο ρυθμό και την ίδια ένταση και τις κλασσικές ευκαιρίες, ωστόσο στο 92′ οι φιλοξενούμενοι θα κερδίσουν πέναλτι στο οποίο υπήρχε έντονη αμφισβήτηση από τους γηπεδούχους αφού θεώρησαν πως δεν έπρεπε να δοθεί αφού είχε προηγηθεί επιθετικό φάουλ. Ήταν κοντά στην νίκη, ωστόσο οι γηπεδούχοι λίγα λεπτά μετά κέρδισαν και αυτοί πέναλτι για την ισοφάριση με τον Ραμίρες στο 98! Εκτός ο Κινιόνες που συμπλήρωσε κάρτες. Τραυματίας για ακόμα ένα παιχνίδι ο Παλάσιος ενώ είναι διαθέσιμος ο Μπέριο.

Αγκουίλας Ντοράντας Στατιστικά

*4/5 παιχνίδια τελευταία με no/goal.

*3/5 αναμετρήσεις με under 2.5 γκολ.

ΟΥΝΙΟΝ ΜΑΝΤΑΛΕΝΑ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη με 1-0 απέναντι στην Τζαγκουάρες ντε Κόρντομπα, την νίκη στους γηπεδούχους θα δώσει ο Βέγκα Μεχία στο 14ο λεπτό.

Μετά τον αποκλεισμό από τον τελικό κυπέλλου Κολομβίας στα πέναλτι (3-5) από την Τζούνιορ, έκανε ένα ακόμα βήμα προς την παραμονή, κερδίζοντας και την Τζαγκουάρες ντε Κόρντομπα εντός έδρας με 1-0 χάρις σε τέρμα του Βέγκα Μεχία. Ξεκίνησε πάρα πολύ καλά το παιχνίδι αφού πραγματοποίησε το καλύτερο δυνατό ξεκίνημα που θα μπορούσε να κάνει, παίρνοντας προβάδισμα μόλις στο 14ο λεπτό, στο 43’ με την αποβολή του Βιγιαφάρα για τους φιλοξενούμενους φάνηκαν να απλοποιούνται αρκετά τα πράγματα.

Στο δεύτερο μέρος  εμφανίστηκε  κουρασμένη με αποτέλεσμα η Τζαγκουάρες ντε Κόρντομπα να κερδίσει χώρους στο ανοιχτό γήπεδο και να γίνει ιδιαίτερα απειλητική, με Μπεχαράνο  με σημαντικές επεμβάσεις να τη βοηθά να διατηρήσει την νίκη μέχρι το τέλος. Αυτήν την στιγμή είναι εκτός επικίνδυνης ζώνης, έχοντας βάλει από κάτω της τρεις ομάδες, στο χέρι της πλέον να μείνει στην κατηγορία με την τρομερή πορεία που κάνει στο Κλαουζούρα. Για το παιχνίδι κόντρα στην Αγκουίλας τραυματίας συνεχίζει ο Πένια.