11η Αγωνιστική

* Over 2.5 τα 5/7 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια

Δείτε τα Προγνωστικά Τουρκίας

ΑΔΑΝΑ ΝΤΕΜΙΡΣΠΟΡ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη (5-0) επί της Αντιγιαμάν για το Κύπελλο. Ο Σαρί άνοιξε το σκορ στο 44ο λεπτό, ο Οζτουμέρ έκανε χατ-τρικ στο δεύτερο μέρος και ο Τόρε διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα στο 85’.

Παρότι ο Μοντέλα κατέβασε τα “δεύτερα” την Τρίτη, η Ντεμιρσπόρ έκανε περίπατο στο Κύπελλο υποδεχόμενη ομάδα της Γ’ κατηγορίας και διεύρυνε το αήττητο σερί στα 8 παιχνίδια (5-3-0).

Στο πρωτάθλημα προέρχεται από το εντυπωσιακό και συνάμα πλασματικό 1-4 στην έδρα της Κασίμπασα. Οι γηπεδούχοι έχασαν καθαρό τετ α τετ να προηγηθούν νωρίς, στην συνέχεια η Ντεμιρσπόρ πήρε τα ηνία και βρήκε δύο γκολ στο φινάλε του ημιχρόνου. Στην εκκίνηση της επανάληψης υπέφερε, γλίτωσε σε τρεις μεγάλες χαμένες ευκαιρίες της Κασίμπασα πριν την μείωση. Στο ρίσκο που πήραν οι γηπεδούχοι για την ισοφάριση βρήκε τους χώρους να χτυπήσει στην κόντρα για να “καθαρίσει” το διπλό, με το οποίο βρέθηκε μόνη πρώτη με την ολοκλήρωση της προηγούμενης αγωνιστικής.

Εξαιρετικό το κλίμα στην ομάδα και γενικότερα στην πόλη, αναμένεται και σήμερα κατάμεστο γήπεδο και πολύ θερμή ατμόσφαιρα. Λυμένα τα χέρια του Μοντέλα, δεν αντιμετωπίζει κανένα πρόβλημα τραυματισμού, άπαντες διαθέσιμοι.

ΑΔΑΝΑ ΝΤΕΜΙΡΣΠΟΡ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

* No Goal τα 3/5 τελευταία παιχνίδια της

* Over 2.5 τα 8/10 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της για το πρωτάθλημα

ΚΟΝΙΑΣΠΟΡ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα (0-1) από την Γκαζιαντέπ. Το καθοριστικό γκολ πέτυχε ο Κιζιλντάγκ στο 85ο λεπτό.

Δεν είχε υποχρεώσεις στο Κύπελλο μεσοβδόμαδα, ως “ευρωπαία” της περσινής σεζόν και είχε το χρόνο να δουλέψει για να ανασυνταχθεί μετά την πρώτη εντός έδρας ήττα της σεζόν στο πρωτάθλημα.

Μαγική εικόνα το 0-1 της Γκαζιαντέπ το προηγούμενο Σάββατο, ήταν απόλυτη κυρίαρχος στο παιχνίδι, έχασε ένα τσουβάλι ευκαιρίες, 7 κλασικές, μεταξύ αυτών και πέναλτι! Έπεσε πάνω σε έναν ανίκητο τερματοφύλακα, τα σουτ και οι κεφαλιές “ξύριζαν” τα δοκάρια και από το πουθενά, στην πρώτη ουσιαστικά ευκαιρία των φιλοξενούμενων από κόρνερ έχασε ολόκληρο το παιχνίδι.

Εξέτισε τιμωρία καρτών κι επιστρέφει ο βασικός στόπερ Κάλβο, μοναδικός απών ο αναπληρωματικός δεξιός μπακ Καραγιέλ. Δεν αλλάζει κάτι στα πλάνα του ο κόουτς Παλούτ, το ίδιο, κλασικό σχήμα θα παρατάξει και στα Άδανα.