13η αγωνιστική

*Η αναμέτρηση διεξάγεται κεκλεισμένων των θυρών.

*Στον πρώτο γύρο: ΟΦ Ιεράπετρας – Καραϊσκάκης 2-2

ΚΑΡΑΪΣΚΑΚΗΣ ΑΝΑΛΥΣΗ

Από τη δεύτερη διαδοχική του ήττα στο πρωτάθλημα προέρχεται ο Καραϊσκάκης, μετά και από εκείνη στην έδρα του Διαγόρα (1-0 εκτός). Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Γιάννη Μάγγου φιλοξενήθηκε από τον Λεβαδειακό, στην έδρα του οποίου ηττήθηκε με 4-0. Με διαφορά καλύτεροι οι γηπεδούχοι, άξιζαν και πήραν το θετικό αποτέλεσμα.

Πλέον, έχει πετύχει μόλις ένα τέρμα στα οκτώ τελευταία παιχνίδια του, στα πλαίσια του πρωταθλήματος. Βρίσκεται έτσι στην 11η και προτελευταία θέση, έχοντας συγκεντρώσει επτά βαθμούς. Πανηγύρισε μόλις μια νίκη στα πέντε φετινά εντός του, μετρώντας ακόμη μια ισοπαλία και τρεις ήττες.

Στην αποστολή βρίσκονται οι Σοϊλεμέζογλου, Μπουργάνης, Θεολόγου, Χατζηδίμπας, Γιαννιώτης, Ρουμπανγκούκα, Νταλακούρας, Δούμτσιος, Δεινόπαπας, Γυφτοκώστας, Δερμιτζάκης, Μαύρου, Κορέλας, Ναζίμ, Τάμπας, Παπανίκου, Μπρέμπος, Κόκας, Τσούτσης, Μπελεβώνης, Κλιγγόπουλος, Ρούνεϊ και Λόβριτς.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 4-0 από τον Λεβαδειακό, για το πρωτάθλημα. Βρέθηκε πίσω μόλις από το πέμπτο λεπτό, για να δεχθεί ακόμη τρία τέρματα στο δεύτερο ημίχρονο (49′, 52′, 60′).

Καραϊσκάκης Στατιστικά

*Με No Goal ολοκληρώθηκαν τα οκτώ τελευταία παιχνίδια του, στο πρωτάθλημα.

*Με Under 2.5 ολοκληρώθηκαν τα πέντε τελευταία εντός έδρας παιχνίδια του, στο πρωτάθλημα.

Παίξε νόμιμα στην Betshop (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)
21+ ΚΕΘΕΑ: 1114 Εποπτεία εμπ. επικ/νίας: ΕΕΕΠ

ΟΦ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ ΑΝΑΛΥΣΗ

Εξακολουθεί να αγνοεί τη νίκη στο φετινό πρωτάθλημα ο ΟΦ Ιεράπετρας, όπου σε δώδεκα παιχνίδια μετράει τέσσερις ισοπαλίες και οκτώ ήττες. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Τίμου Καβακά φιλοξενήθηκε από τον Διαγόρα, στην έδρα του οποίου ηττήθηκε με 1-0. Είχε περισσότερο παθητικό ρόλο, δεν απείλησε σε καμία περίπτωση και δικαίως ηττήθηκε.

Αυτό ήταν και όγδοο διαδοχικό παιχνίδι στο οποίο παραβιάζεται η εστία του. Βρίσκεται σταθερά στην τελευταία θέση, με μόλις τέσσερις βαθμούς. Ηττήθηκε και στις έξι φετινές εξόδους του, στις τέσσερις εκ των οποίων δεν πέτυχε κάποιο τέρμα. Εκτός είναι οι Λεμονής (ΜΕ 10/1), Χατζητερζόγλου (ΑΜ 3/0), Παπαδόπουλος (ΤΕ 6/0), Ζήσης (ΑΜ 5/0), Αρσενίδης (ΕΠ 2/0), Χατζηπιρπιρίδης (ΕΠ 5/0), Γκέγκολι (ΜΕ 0/0), Παπαδάκης (ΜΕ 0/0).

Στην αποστολή είναι οι Αθανασόπουλος, Μανουσάκης, Σμίλτος, Μασουέρο, Περδίκης, Χιντζίδης, Αρναούτογλου, Φουάσης, Πριόνας, Καψάλης, Βογιατζής, Τεγούσης, Γκίνη, Μπαράτα, Αποστολίδης, Ντάλα Κόστα, Κούστα, Κοτόπουλος, Τσιλιγγίρης, Ντούνης.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 1-0 από τον Διαγόρα, για το πρωτάθλημα. Το τέρμα που δέχθηκε στο 58ο λεπτό, έκρινε και την αναμέτρηση.

ΟΦ Ιεράπετρας Στατιστικά

*Με Under 2.5 ολοκληρώθηκαν τα πέντε από τα έξι τελευταία παιχνίδια του, στο πρωτάθλημα.

*Με No Goal και Under 2.5 ολοκληρώθηκαν τα τρία από τα τέσσερα τελευταία εκτός έδρας παιχνίδια του, στο πρωτάθλημα.