Betarades.gr: Όλα για το στοίχημα.

ΤΟΥΠΙ

Ακόμη μια εκτός έδρας ήττα για την Τούπι, η οποία πλέον έχει συνηθίσει σε αυτά τα αποτελέσματα. Η ομάδα του Εστέβαν Σοάρες φιλοξενήθηκε από την Γκοϊάς κόντρα στην οποία βρέθηκε πίσω στο σκορ λίγο πριν από το φινάλε του πρώτου ημίχρονου. Παρότι πίσω στο σκορ, δεν παράτησε σε καμία περίπτωση την αναμέτρηση και έψαξε την ισοφάριση, κάτι που έκανε πράξη στο 86ο λεπτό, όταν ο Χιρόσι βρήκε το δρόμο προς τα δίχτυα. Εν τέλει όμως δεν πήρε ούτε ένα βαθμό από την αναμέτρηση αυτή, καθώς κατάφερε να δεχθεί και δεύτερο γκολ στις καθυστερήσεις του αγώνα, γνωρίζοντας την ήττα με 2-1. Έτσι σε δέκα εκτός έδρας παιχνίδια, μετράει μόλις ένα βαθμό, έχοντας ηττηθεί στα εννέα από αυτά. Παραμένει στην προτελευταία θέση της βαθμολογίας, όπου και μετράει 18 βαθμούς, ούσα πάνω μόνο από την ουραγό Σαμπάιο. Πολύ καλύτερη εντός έδρας, όπου παραμένει αήττητη στα έξι τελευταία αντίστοιχα παιχνίδια, όπου και έχει απολογισμό τέσσερις νίκες και δυο ισοπαλίες. “Καίγεται” για βαθμούς και θέλει να κάνει μια καλή εμφάνιση στο αποψινό παιχνίδι με την πρωτοπόρο Βάσκο. Τραυματίας είναι ο αμυντικός Φελίπε.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 2-1 από την Γκοϊάς για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: N/G τα τέσσερα από τα πέντε τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα.

ΒΑΣΚΟ

Αήττητη παραμένει εδώ και έξι αγωνιστικές η Βάσκο, η οποία μετράει τρεις νίκες και τρεις ισοπαλίες σε αυτό το σερί της. Την προηγούμενη αγωνιστική η ομάδα του Ζορζίνιο φιλοξένησε την Σαμπάιο, σε ένα παιχνίδι που πήρε κεφάλι στο σκορ με το πέναλτι του Νενέ στο 31ο λεπτό. Ωστόσο, ισοφαρίστηκε στα πρώτα λεπτά της επανάληψης και δεν κατάφερε να φτάσει στην ισοφάριση. Στόχος των φιλοξενούμενων είναι να επιστρέψουν, ώστε να ανοίξουν τη διαφορά που έχουν από τους διώκτες τους. Παραμένει στην κορυφή της βαθμολογίας, όπου και μετράει 40 βαθμούς μετά από 19 παιχνίδια. Αγνοεί τη νίκη στα τρία τελευταία παιχνίδια μακριά από την έδρας της, όπου και μετράει δυο ισοπαλίες και μια ήττα. Μεσοβδόμαδα, η Βάσκο φιλοξενήθηκε από την Σάντος, για τη φάση των “16” του κυπέλλου, από την οποία και ηττήθηκε με σκορ 3-1. Το μοναδικό τέρμα από πλευράς φιλοξενούμενων σημείωσε στο έκτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Έντερ Λουίς, γράφοντας απλά το τελικό αποτέλεσμα. Δεν έχουν αναφερθεί απουσίες για το αποψινό παιχνίδι κόντρα στην Τούπι.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 3-1 από την Σάντος για το Κύπελλο.

Στατιστικό: G/G τα τέσσερα από τα πέντε τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα.