17η αγωνιστική

*Κεκλεισμένων των θυρών.

Δείτε τα σημερινά Προγνωστικά Αγγλίας

ΧΑΝΤΕΡΣΦΙΛΝΤ ΑΝΑΛΥΣΗ

Πραγματοποίησε σοβαρή εμφάνιση απέναντι στην ΚΠΡ, την οποία υποδέχθηκε την προηγούενη αγωνιστική και έφτασε δίκαια στην τελική επικράτηση με 2-0. Επανήλθε στα θετικά αποτελέσματα μετά την εκτός έδρας ήττα με 3-0 από την Κάρντιφ, πανηγυρίζοντας, ταυτόχρονα τη δεύτερη μόλις νίκη στα επτά τελευταία παιχνίδια της, μετά από εκείνη κόντρα στην Μίντλεσμπρο με 3-2, επίσης στο γήπεδό της. Απόψε δίνει δεύτερο διαδοχικό εντός έδρας ματς και θέλει να επεκτείνει το σερί της, καθως διατηρειται αήττητη για τρεις αγώνες εκεί, στους οποίους έχει συγκεντρώσει επτά βαθμούς. Δεν αναμένονται σημαντικές αλλαγές στην ενδεκάδα για το σημερινό παιχνίδι, εκτός ίσως από τον Μπακούνα που διεκδικεί τη θέση του Εμπενζά στο δεξί άκρο της μεσοεπιθετικής γραμμής.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη με 2-0 απέναντι στην ΚΠΡ. Ανώτεροι οι γηπεδούχοι στη μεγαλύτερη διάρκεια της αναμέτρησης, πήραν το προβάδισμα με τον Κορόμα στο 3ο μόλις λεπτό, ενώ το τελικό αποτέλεσμα διαμορφώθηκε στο 39’ από τον Τοφόλο. Χωρίς τη μεγάλη φάση το δεύτερο ημίχρονο, το 2-0 παρέμεινε μέχρι το φινάλε.

Χάντερσφιλντ Στατιστικά

*No Goal τα ¾ τελευταία παιχνίδια της. (bet365 παίξε νόμιμα)

*2-3 γκολ το σύνολο τερμάτων στα ⅘ τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στην Bet365 | 21+ (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

ΣΕΦΙΛΝΤ ΓΟΥΕΝΣΝΤΕΪ ΑΝΑΛΥΣΗ

Γυροφέρνει τη νίκη η Γουένσντεϊ, αλλά δεν μπορεί να την πετύχει. Αντιμετώπισε εκτός έδρας την πρωτοπόρο Νόριτς την προηγούμενη αγωνιστική, προηγήθηκε στο 60’, αλλά δέχθηκε δύο γκολ στο τελευταίο δεκάλεπτο και έφυγε με άδεια χέρια από το γήπεδο. Έκτο διαδοχικό παιχνίδι στο οποίο δεν κερδίζει, έχει μόλις μία νίκη στα 11 πιο πρόσφατα ματς της. Ωστόσο οι τρεις αμέσως προηγούμενες αναμετρήσεις, με αντιπάλους τις Σουόνσι, Στόουκ και Ρέντινγκ, όλες τους ομάδες που βρίσκονται ψηλά στη βαθμολογία, είχαν ολοκληρωθεί ισόπαλες. Εξέτισε την τιμωρία του και είναι εκ νέου διαθέσιμος ο χαφ Μάσιμο Λουόνγκο, λογικά θα πάρει θέση στο βασικό σχήμα.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα με 2-1 από την Νόριτς. Αν και οι γηπεδούχοι είχαν την πρωτοβουλία των κινήσεων, η Γουένσντεϊ ήταν αυτή που πήρε κεφάλι στο σκορ, με τον Τζος Γουίντας στο 60’. Η Νόριτς έψαξε την ισοφάριση στη συνέχεια, την πέτυχε με τον Μάρτιν στο 81ο λεπτό, ενώ το τελικό αποτέλεσμα διαμορφώθηκε τρία λεπτά αργότερα από τον Άαρονς.