Betarades.gr: Όλα για το στοίχημα.

ΒΟΖΝΤΟΒΑΤΣ

Πολύ μεγάλη νίκη πανηγύρισε την περασμένη αγωνιστική η Βόζντοβατς, η οποία απέδρασε με το «διπλό» από το Λουτσάνι, επικρατώντας με 1-0 της Μλάντοστ. Κακό πρώτο μέρος, με τις δύο ομάδες να φοβούνται η μία την άλλη. Με την έναρξη της επανάληψης το σύνολο του Ζίφκοβιτς κατάφερε να πάρει κεφάλι στο σκορ με γκολ του Ντράζιτς στο 47’. Στη συνέχεια δεν απειλήθηκε ιδιαίτερα από την αντίπαλό του και κράτησε εύκολο το «τρίποντο» ως το φινάλε. Επιστροφή στις επιτυχίες μετά από δύο σερί αγωνιστικές (0-1-1), που δεν κατάφερε να σκοράρει. Στο 1-1-1 το ρεκόρ της Βόζντοβατς στις φετινές εντός έδρας αναμετρήσεις (όλες συνοδεύτηκαν από No/Goal).

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη 1-0 επί της Μλάντοστ.

Στατιστικό: N/G τα έξι φετινά παιχνίδια της Βόζντοβατς στο πρωτάθλημα.

ΝΑΠΡΕΝΤΑΚ

Από την άλλη πλευρά η Νάπρεντακ πήρε αυτό που άξιζε κόντρα στη Γιαβόρ, δηλαδή τη νίκη, επικρατώντας της με 3-1 στο Κρούσεβατς. Ιδανικό ξεκίνημα και 2-0 στο 13’, ένα λεπτό μετά η αντίπαλος μείωσε (14’), για να ολοκληρωθεί το πρώτο ημίχρονο, χωρίς κάτι το αξιοσημείωτο. Στην επανάληψη παρότι ήταν μπροστά στο σκορ δεν φοβήθηκε, είχε την κατοχή με το μέρος της και ολοκλήρωσε τον θρίαμβό της με γκολ στο 83’ της αναμέτρησης. Πρώτη νίκη έπειτα από τρεις αγωνιστικές (0-1-2), στις οποίες δεν κατάφερε να σκοράρει. Βρίσκεται στην ένατη θέση της κατάταξης με οκτώ πόντους στη συλλογή της και τα πρώτα δείγματα που παρουσιάζει είναι ενθαρρυντικά, καθώς αποδεικνύουν πως ήρθε για να μείνει. Χωρίς νίκη στις τρεις φετινές εξόδους της στο πρωτάθλημα, μετρώντας μια ισοπαλία και δύο ήττες.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας επικράτηση για τη Νάπρεντακ 3-1 επί της Γιαβόρ.

Στατιστικό: Άσφαιρη έμεινε η Νάπρεντακ στα τρία από τα τέσσερα τελευταία της παιχνίδια στο πρωτάθλημα.