ΣΙΚΑΓΟ

Την πρώτη της φετινή ήττα υπέστη η Σικάγο, η οποία και μετρούσε μια νίκη και μια ισοπαλία μέχρι τότε. Στο προηγούμενο παιχνίδι της, η ομάδα του Βέλικο Παούνοβιτς φιλοξενήθηκε από τη νεοφώτιστη Ατλάντα, στην έδρα της οποίας και γνώρισε μια βαριά ήττα με σκορ 4-0. Σημαντικό ρόλο στην έκβαση της αναμέτρησης έπαιξε και το γεγονός πως οι φιλοξενούμενοι αγωνίζονταν με παίκτη λιγότερο από το 11ο λεπτό, όταν και αποβλήθηκε ο Κάπελχοφ.

Μετά και από αυτή την ήττα της, βρίσκεται στην έκτη θέση της ανατολής, όπου και ισοβαθμεί με την Νιου Γιορκ Σίτι. Νικηφόρο το μοναδικό εντός έδρας παιχνίδι της. Ανακοίνωσε την απόκτηση του Γερμανού μέσου, Μπάστιαν Σβαϊνστάιγκερ, που δεν υπολογιζόταν στην Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ και απόψε αναμένεται να είναι στην αποστολή της νέας του ομάδας. Αντιθέτως, εκτός αυτής είναι οι τραυματίες Ντρου Κόνερ (ΜΕ 2/0), Τζον Γκούσενς (ΜΕ 1/0) και Ματ Πόλστερ (ΜΕ 0/0), καθώς και ο Γιόχαν Κάπελχοφ (ΑΜ 3/0) που είναι τιμωρημένος. Παράλληλα, αμφίβολος είναι ο Μάκλ Ντε Λέου (ΕΠ 2/0).

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 4-0 από την Ατλάντα Γιουνάιτεντ για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: Over 2.5 τα οκτώ από τα εννέα τελευταία εντός έδρας παιχνίδια στο Πρωτάθλημα. (Δείτε τις νόμιμες στοιχηματικές ιστοσελίδες στις οποίες μπορείτε να ποντάρετε)

Το Σικάγο – Μόντρεαλ Ίμπακτ παίζει στον Stoiximan

Δείτε τα Προγνωστικά MLS (Κλικ Εδώ)

ΜΟΝΤΡΕΑΛ ΙΜΠΑΚΤ

Δεν έχει καταφέρει να πανηγυρίσει κάποια νίκη στο φετινό πρωτάθλημα η Μόντρεαλ Ίμπακτ, η οποία και μετράει δυο ισοπαλίες και μια ήττα μέχρι τώρα. Στο τελευταίο παιχνίδι της, φιλοξενήθηκε από τη Νέα Υόρκη Σίτι, από την οποία και βρέθηκε πίσω στο σκορ, λίγο πριν το τέλος του πρώτου ημιχρόνου. Ωστόσο, κατάφερε να φτάσει στην ισοφάριση με το τέρμα του Οντούρο στο 68ο λεπτό. Αυτή ήταν και η δεύτερη διαδοχική της ισοπαλία, μετά και από εκείνη κόντρα στο Σιάτλ (2-2), εντός έδρας.

Με το βαθμό που πήρε στο παιχνίδι αυτό, έφτασε τους δυο βαθμούς, ούσα και στην ένατη θέση της ανατολικής περιφέρειας, μαζί με την Φιλαδέλφεια Γιουνιόν. Το αποψινό παιχνίδι είναι το δεύτερο από τα τρία διαδοχικά εκτός έδρας που έχει να δώσει. Απόντες είναι οι τραυματίες Ιγκνάσιο Πιάτι (ΜΕ 3/1), Αντρές Ρομέρο (ΜΕ 0/0) και Σάμιτ Σόμε (ΜΕ 0/0), ενώ αμφίβολοι είναι οι Λόρεντ Σίμαν (ΑΜ 3/0) και Πατρίς Μπερνιέ (ΜΕ 3/0).

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία 1-1 με τη Νέα Υόρκη Σίτι για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: G/G τα πέντε από τα έξι τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα.