ΡΟΒΑΝΙΕΜΙ

*Δείτε το παιχνίδι σε Live Stream στον Stoiximan.

Την δεύτερη διαδοχική της νίκη και την τρίτη φετινή της στο πρωτάθλημα πανηγύρισε την προηγούμενη αγωνιστική η Ροβανιέμι. Η ομάδα του Γιούχα Μάλινεν φιλοξενήθηκε από την Ίντερ Τούρκου, κόντρα στην οποία κατάφερε να πάρει κεφάλι στο σκορ, όταν με τη συμπλήρωση μισής ώρας αγώνα, ο Τέιλορ βρήκε το δρόμο προς τα δίχτυα. Παρότι όμως ισοφαρίστηκε λίγο πριν τη λήξη του ημιχρόνου, εν τέλει κατάφερε να φύγει με τους τρεις βαθμους, χάρη στο τέρμα του Κόκο στο 68ο λεπτό της αναμέτρησης. Έτσι έφτασε τους δέκα βαθμούς και είναι στην τρίτη θέση της βαθμολογίας, τέσσερις βαθμούς πίσω από Ελσίνκι και Μάριεχαμν, οι οποίες έχουν και δυο παιχνίδια περισσότερα. Αήττητη στα δυο φετινά εντός έδρας παιχνίδια στο πρωτάθλημα, με απολογισμό μια νίκη και μια ισοπαλία. Το σημερινό παιχνίδι θα είναι και το τελευταίο, για την ώρα, παιχνίδι της στο ”Rovaniemen Keskuskenttä”, το οποίο και θα παραχωρήσει για εκδηλώσεις που θα πραγματοποιηθούν στην πόλη. Πλέον, θα αγωνίζεται στο ”Raatin stadion”.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη 1-2 επί της Ίντερ Τούρκου για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: G/G και Over 2.5 τα τρία από τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια σε όλες τις διοργανώσεις.

Στοιχημάτισε τώρα στο Ροβενιέμι – Λάχτι
Κλικ εδώ

ΛΑΧΤΙ

Την πρώτη της νίκη στο πρωτάθλημα κατάφερε να πανηγυρίσει την προηγούμενη αγωνιστική η Λάχτι, μετά από πέντε παιχνίδια με απολογισμό δυο ισοπαλίες και δυο ήττες. Η ομάδα του Τόνι Κορκεακούνας φιλοξένησε την Βάασα, κόντρα στην οποία κατάφερε να πάρει μια ευρεία νίκη με 4-0, πετυχαίνοντας από δυο τέρματα σε κάθε ημίχρονο. Ο Τουόμινεν στο 14′ άνοιξε το σκορ, με τον Καρκάινεν να διπλασιάζει τα τέρματα της ομάδας του είκοσι λεπτά αργότερα. Ο Παάνανεν στο 71′ ήταν αυτός που ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 3-0, με τον Φαρίντ Σαντάτ να διαμορφώνει το τελικό αποτέλεσμα ένα λεπτό πριν το φινάλε. Με τη νίκη της αυτή, η Λάχτι ”έπιασε” στη βαθμολογία την Παλοκέρχο και βγήκε εκτός επικίνδυνης ζώνης. Επίθεση από το πρώτο λεπτό ζήτησε από τους παίκτες του ο Κορκεακούνας, για το σημερινό παιχνίδι.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 4-0 επί της Βάασα για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: Over 2.5 τα τρία από τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια σε όλες τις διοργανώσεις.