* Στον πρώτο γύρο: Σοσό – Ρεμς 1-1 (16/9)

* Στα έξι τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια σημειώθηκε under 2,5.

* Στα έξι τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της Ρεμς στο πρωτάθλημα σημειώθηκε under 2,5.

* Η Σοσό έχανε από το ημίχρονο στα τρία τελευταία παιχνίδια της στο πρωτάθλημα, χωρίς, μάλιστα, να καταφέρει να σκοράρει.

ΡΕΜΣ

Αν και η απόδοσή της κάθε άλλο παρά θυμίζει ομάδα με υψηλούς στόχους και δη την άνοδο στη μεγάλη κατηγορία, η Ρεμς έχει βρει τον τρόπο να παίρνει τα αποτελέσματα που θέλει και να βρίσκεται μεταξύ των πρώτων θέσεων της βαθμολογίας. Το απέδειξε και την Τρίτη, όπου αγωνιζόμενη με αρκετές αλλαγές στη σύνθεσή της στην πάντα δύσκολη έδρα της Γκαζελέκ, απέσπασε χρήσιμη ισοπαλία με σκορ 1-1. Η Ρεμς ευτύχησε να προηγηθεί σε μια από τις πρώτες ευκαιρίες της στο 37’ με τον Ντεβό, ο οποίος επανήλθε με τον καλύτερο δυνατό τρόπο μετά τον τραυματισμό του. Το τέρμα αυτό αποδείχθηκε πως ξύπνησε τους γηπεδούχους, οι οποίοι ανέλαβαν τον πλήρη έλεγχο του αγώνα στο δεύτερο μέρος, δημιούργησαν ευκαιρίες και απέδωσαν τελικά δικαιοσύνη, φτάνοντας στην ισοφάριση τρία λεπτά πριν τη συμπλήρωση των 90’.

Επιστρέφει σήμερα στην έδρα της, εκεί όπου αντλεί το μεγαλύτερο μέρος της δύναμής της, μετρώντας ρεκόρ 8-2-1, ωστόσο οι δύο ισοπαλίες έχουν καταγραφεί στα δύο τελευταία παιχνίδια απέναντι σε Βαλενσιέν και Τουρ. Τιμωρία αφήνει εκτός τον πολύ χρήσιμο Κανκάβα (Μέσος, 11/0), ωστόσο το μεγαλύτερο πρόβλημα υπάρχει στη θέση του τερματοφύλακα, αφού είναι τραυματίες οι Καρασό (21/0) και Μεντί (4/0), με συνέπεια να κάνει σήμερα ντεμπούτο ο νεαρός Λεμέτρ. Εκτός, επίσης, παραμένει και ο βασικότατος Μπαλντέ (Επιθετικός, 13/2).

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία με σκορ 1-1 απέναντι στην Γκαζελέκ για το πρωτάθλημα.

Στατιστικό: Στα έξι τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της στο πρωτάθλημα σημειώθηκε under 2,5 (Παίξτο στην Magicbet).

O bookmaker δεν βρέθηκε

ΣΟΣΟ

Στην αντίπερα όχθη, η Σοσό εξελίσσεται σε αρνητική έκπληξη του δεύτερου γύρου και σαφέστατα πρέπει να κατατάσσεται μεταξύ των χειρότερων ομάδων σε αυτό το διάστημα, καθώς σε πέντε αγωνιστικές έχει συγκεντρώσει μόλις ένα βαθμό που κι αυτός, βέβαια, ήρθε με τη συνδρομή της τύχης, αφού επρόκειτο για την ισοφάριση στις καθυστερήσεις στο 3-3 απέναντι στην Κλερμόν. Ενδεχόμενη ήττα σήμερα θα κάνει τα πράγματα χειρότερα, αφού θα την αφήσει δέκα βαθμούς πίσω από την τρίτη θέση, με συνέπεια να διακοπεί οριστικά κάθε συζήτηση για την άνοδο. Προέρχεται από τρεις εξαιρετικά απογοητευτικές εμφανίσεις, οι οποίες συνοδεύτηκαν από ήττες, στο 1-0 από την Ορλεάν, το 2-0 από την Μπρεστ και στην πιο πρόσφατη αγωνιστική, στο εντός έδρας 1-0 από την Οσέρ.

Κοινό χαρακτηριστικό των ηττών και των εμφανίσεων της η έλλειψη δυνάμεων, αλλά και ομοιογένειας, αφού είναι εμφανές πως οι νεοφερμένοι επιθετικοί Λαρμπί και Τουζγκάρ, χρειάζονται ακόμη χρόνο προκειμένου να «δέσουν» με τους υπόλοιπους. Αμφότεροι έπαιξαν την Τρίτη, ωστόσο δεν μπόρεσαν να δείξουν κάτι θετικό. Επιστρέφει ο Σαό (Επιθετικός, 17/4), όμως εκτός παραμένουν οι Τεϊκέου (Αμυντικός, 15/0), Βερνέρ (Τερματοφύλακας, 4/0) και Καράνοβιτς (Επιθετικός, 9/2).

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα με σκορ 1-0 από την Οσέρ για το πρωτάθλημα.

Στατιστικό: Έχανε από το ημίχρονο στα τρία τελευταία παιχνίδια της στο πρωτάθλημα, χωρίς, μάλιστα, να καταφέρει να σκοράρει.