Betarades.gr: Όλα για το στοίχημα.

ΠΟΥΕΜΠΛΑ

Το βαθμό της ισοπαλίας κατάφερε να πάρει η Πουέμπλα, την πρώτη αγωνιστική, μετά και το τελικό 1-1 στην έδρα της Μοντερέι. Αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ από το 9ο λεπτό, η Πουέμπλα κατάφερε να πάρει αριθμητικό πλεονέκτημα στο παιχνίδι, μετά την αποβολή του Καρδόνα στο 67ο λεπτό, και πέντε λεπτά αργότερα κατάφερε να ισοφαρίσει με το τέρμα του Αλέξις Κανέλο. Αυτό ήταν ένα θετικό αποτέλεσμα για τον Ρικάρντο Βαλίνο, στο πρώτο του παιχνίδι στον πάγκο μιας ομάδας της πρώτης κατηγορίας του Μεξικού. Θα μπορούσε να αποδειχθεί ένας πολύτιμος βαθμός στη μάχη για την αποφυγή του υποβιβασμού. Αμφίβολοι για το αποψινό παιχνίδι θεωρούνται οι Ματίας Αλουστίθα και Μάουρο Σέγιας.

Μεδοβδόμαδα, η Πουέμπλα φιλοξενήθηκε από την Κερετάρο, για την πρώτη αγωνιστική της φάσης των ομίλων του κυπέλλου, και πήρε τη νίκη με σκορ 1-2. Οι φιλοξενούμενοι πήραν κεφάλι δυο τερμάτων στην αναμέτρηση με τα τέρματα των Αλουστίθα (10′) και Σεμπάγιος (53′), με τους φιλοξενούμενους να μειώνουν απλά για το τελικό αποτέλεσμα στο 59′.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη 1-2 επί της Κερετάρο για το Κύπελλο.

Στατιστικό: G/G τα τέσσερα από τα πέντε τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα.

ΤΙΧΟΥΑΝΑ

Νικηφόρο ξεκίνημα για την Τιχουάνα, που για την πρώτη αγωνιστική, επικράτησε με 2-0, εντός έδρας, της Μονάρκας, χάρη σε δυο τέρματα του Κολομβιανού επιθετικού, Ντάιρο Μορένο. Έχοντας αποτύχει να πάρει κάποια εντός έδρας νίκη την περασμένη σεζόν, αυτή ήταν η πρώτη νίκη μέσα στο “Estadio Caliente” από τότε που ανέλαβε τα ηνία της ο Μιγκέλ Ερέρα, τον περασμένο Ιανουάριο. Ο Ερέρα εμπιστεύτηκε τα νέα αποκτήματα, με έξι παίκτες να κάνουν το ντεμπούτο τους, και αυτοί τον ξεπλήρωσαν με μια πολύ καλή εμφάνιση, χαρίζοντάς του και τους τρεις βαθμούς. Απόντες από το σημερινό παιχνίδι θα είναι οι τραυματίες Γκουίντο και Μαρτίν, ενώ η συμμετοχή του Ουρτάδο κρίνεται αμφίβολη. Με τη Ολυμπιακή ομάδα του Μεξικού βρίσκεται ο τερματοφύλακας Λαγιούντ.

Μεδοβδόμαδα, η Τιχουάνα φιλοξένησε την Τολούκα, για την πρώτη αγωνιστική της φάσης των ομίλων του κυπέλλου, και πήρε τη νίκη με σκορ 3-0. Ο Αριόλα στο 10ο λεπτό άνοιξε το σκορ, με τον Αμάντο Μορένο να “διπλασιάζει” το σκορ τρία λεπτά αργότερα. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε στο 45′ ο Πέρεζ.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 3-0 επί της Τολούκα για το Κύπελλο.

Στατιστικό: N/G τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια σε όλες τις διοργανώσεις.