Betarades.gr: Όλα για το στοίχημα.

*Λιγκ Καπ Αγγλίας – 2ος γύρος. Νοκ-άουτ η αναμέτρηση, σε περίπτωση ισοπαλίας ακολουθεί παράταση και -αν χρειαστεί- πέναλτι.

ΝΟΡΘΑΜΠΤΟΝ (League 1)

Αήττητη παραμένει μέχρι τώρα η Νορθάμπτον, σε όλες τις διοργανώσεις, όπου και μετράει μια νίκη και τέσσερις ισοπαλίες. Στον προηγούμενο γύρο του Λιγκ Καπ, η ομάδα του Ρόμπερτ Πέιτζ φιλοξενήθηκε από την Μπάρνσλεϊ, κόντρα στην οποία βρέθηκε πίσω στο σκορ από το 21ο λεπτό της αναμέτρησης, με την Κρου να ισοφαρίζει στο ξεκίνημα της επανάληψης, με το αυτογκόλ του Ντέιβις. Οι δυο ομάδες οδηγήθηκαν στην παράταση, όπου οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να πάρουν τη νίκη, με τον Ο’Τόουλ να βρίσκει και πάλι δίχτυα στο 114ο λεπτό και την Νορθάμπτον να παίρνει την πρόκριση στην επόμενη φάση. Η νίκη αυτή ήταν και η μοναδική της για φέτος, καθώς έχει αναδειχθεί ισόπαλη σε όλα τα υπόλοιπα παιχνίδια της, κόντρα σε Φλίτγουντ (1-1), Τσάρλτον (1-1), Όλνταμ (0-0) και Γουίμπλετον (0-0).

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία 0-0 με την Γουίμπλετον για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: Under 2.5 τα τέσσερα από τα πέντε τελευταία παιχνίδια σε όλες τις διοργανώσεις.

Γ. ΜΠΡΟΜ (ΠΡΕΜ.)

Το καθήκον της καλείται να κάνει στο σημερινό παιχνίδι κόντρα στη Νορθάμπτον, η Γουέστ Μπρομ, η οποία ρίχνεται στη μάχη του κυπέλλου. Η ομάδα του Τόνι Πιούλις είναι το απόλυτο φαβορί για πρόκριση και θέλει να το αποδείξει και εντός αγωνιστικού χώρου. Σε δυο επίσημα παιχνίδια που έχει δώσει μέχρι στιγμής, η Γουέστ Μπρομ μετράει μια νίκη και μια ήττα. Ξεκίνησε τις υποχρεώσεις της με το “διπλό” επί της Κρίσταλ Πάλας (0-1), όμως η συνέχεια δεν ήταν ανάλογη, καθώς γνώρισε την ήττα από την Έβερτον, μπροστά στο κοινό της. Οι δυο ομάδες αναμετρήθηκαν το περασμένο Σάββατο, με την Γουέστ Μπρομ να ανοίγει το σκορ στο ένατο μόλις λεπτό της αναμέτρησης. Ωστόσο, η Έβερτον ισοφάρισει λίγο πριν από τη λήξη του πρώτου μέρους και πήρε τη νίκη στην επανάληψη. Στοχεύει σε μια ακόμη καλύτερη εμφάνιση σήμερα κόντρα στη Νορθάμπτον.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα 1-2 από την Έβερτον για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: N/G και Under 2.5 τα τρία από τα πέντε τελευταία παιχνίδια, φιλικά και επίσημα.