Betarades.gr: Όλα για το στοίχημα.

Λιγκ Καπ Αγγλίας – 2ος γύρος. Νοκ-άουτ η αναμέτρηση, σε περίπτωση ισοπαλίας ακολουθεί παράταση και -αν χρειαστεί- πέναλτι.

ΝΙΟΥΚΑΣΤΛ (ΤΣΑΜΠ.)

Με αρνητικό τρόπο μπήκε η Νιούκαστλ του Ράφα Μπενίτεθ στη φετινή Τσάμπιονσιπ, γνωρίζοντας τις ήττες από Φούλαμ (1-0 εκτός) και Χάντερσφιλντ (1-2) στις δύο πρώτες αγωνιστικές. Σταδιακά, όμως, βρίσκει τα πατήματά της, καθώς προέρχεται από τα κολλητά τρίποντα επί των Ρέντινγκ (4-1) και Μπρίστολ Σίτι (0-1). Εξέτισε την ποινή του και είναι κανονικά διαθέσιμος για το σημερινό ματς ο επιθετικός Μίτροβιτς, ενώ έχει ξεπεράσει πλήρως τις ενοχλήσεις του και ο μέσος Ντιαμέ. “Πιέζουν” για φανέλα βασικού ο επιθετικός Αγιόθε Πέρεθ, ο μέσος Σέλβι και ο αμυντικός Χάνλεϊ. Σημειώνουμε, τέλος, ότι ο μέσος Ντε Γιονγκ παραχωρήθηκε δανεικός στην Αϊντχόφεν.

Προηγούμενο ματς: Έφυγε με το νικηφόρο 0-1 από την έδρα της Μπρίστολ Σίτι, με γκολ του Γκέιλ στο 19ο λεπτό.

Στατιστικό: G/G και Over 2,5 τα δύο φετινά εντός έδρας επίσημα παιχνίδια της.

ΤΣΕΛΤΕΝΑΜ (L2)

Η Τσέλτεναμ, από την πλευρά της, μπαίνει ως σαφές αουτσάιντερ στο σημερινό ματς, χωρίς όμως να… λείπουν οι προσδοκίες για την έκπληξη. Θυμίζουμε ότι στον 1ο γύρο της διοργάνωσης ξεπέρασε το εμπόδιο της Τσάρλτον, επικρατώντας με 1-0. Παράλληλα, όμως, παραμένει χωρίς νίκη στις τέσσερις πρώτες αγωνιστικές της League Two, όπου μετρά τρεις ισοπαλίες (όλες με σκορ 1-1) και μία ήττα. Ταξίδεψε με την ομάδα στο Νιούκαστλ ο νεοφερμένος μέσος Μονακάνα, ενώ κανονικά έχει δικαίωμα συμμετοχής ο εξτρέμ Σμιθ. Παραμένουν στα πιτς οι Χόλμαν, Μόργκαν-Σμοθ και Μανς.

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε από την Ντονκάστερ με 0-1, δεχόμενη το γκολ στο 53′.

Στατιστικό: Under 2,5 τα πέντε φετινά επίσημα παιχνίδια της.