Betarades.gr: Όλα για το στοίχημα.

ΝΑΟΥΤΙΚΟ

Την πρώτη της νίκη μετά από δυο παιχνίδια κατάφερε να πανηγυρίσει και πάλι η Ναούτικο, η οποία μετρούσε μια ισοπαλία και μια ήττα μέχρι τότε. Μετά την εντός έδρας ήττα (0-1) από την Κρισιούμα, η ομάδα του Αλεξάντρε Γκάλο φιλοξενήθηκε από την Βίλα Νόβα, κόντρα στην οποία κατάφερε να επιστρέψει στα θετικά αποτελέσμα, επικρατώντας με 0-2. Μετά από ένα “άσφαιρο” πρώτο μέρος, ο Τζέφερσον Νεμ άνοιξε το σκορ στο 52ο λεπτό, με τον Ούγκο να διαμορφώνει το τελικό αποτέλεσμα στο 65ο λεπτό. Με αυτή τη νίκη της, η Ναούτικο έφτασε τους 31 βαθμούς και ισοβαθμεί στην έκτη θέση με τις Μπαΐα και Λοντρίνα. Εκμεταλλεύεται την έδρα της, όπου έχει απολογισμό εφτά νίκες, μια ισοπαλία και δύο ήττες και θέλει να συνεχίσει σε αυτό το ρυθμό, με σκοπό να μειώσει τη διαφορά της από την πρώτη τετράδα. Στη διάθεση του Γκάλο για το σημερινό παιχνίδι είναι και πάλι οι Μάιλσον (ΜΕ) και Περέιρα (ΑΜ), που ξεπέρασαν τους τραυματισμούς τους.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη 0-2 επί της Βίλα Νόβα για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: N/G και Under 2.5 τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα.

ΛΟΝΤΡΙΝΑ

Σε αντίθεση με την αποψινή της αντίπαλο, η Λοντρίνα επέστρεψε στις ήττες μετά από δυο διαδοχικές νίκες κόντρα στις Μπραγκαντίνο (2-0) και Κλαμπ Ρεγκάτας (0-1). Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Κλαούντιο Τενκάτι φιλοξένησε την Γκοϊας, από την οποία και ηττήθηκε με 0-1. Ούσα πίσω στο σκορ από το 25ο λεπτό, η Λοντρίνα δεν κατάφερε να βρει κάποιο τρόπο να ισοφαρίσει, με αποτέλεσμα να μην αποφύγει την ήττα, χάνοντας παράλληλα μεγάλη ευκαιρία να μειώσει τη διαφορά της από την πρώτη τετράδα. Παραμένει ωστόσο στην έκτη θέση, όπου και ισοβαθμεί με τις Μπαΐα και Ναούτικο, ούσα και τρεις βαθμούς μακριά από την τετράδα. Θα προσπαθήσει να πάρει το όποιο θετικό αποτέλεσμα απόψε, γνωρίζοντας πως δεν έχει καθόλου εύκολο έργο κόντρα στη Ναούτικο. Δύσκολα χάνει παιχνίδια εκτός έδρας, όπου και έχει απολογισμό τρεις νίκες, τέσσερις ισοπαλίες και τρεις ήττες. Δεν αντιμετωπίζει προβλήμα απουσιών ο Τενκάτι για το παιχνίδι αυτό.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα 0-1 από την Γκοϊάς για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: Under 2.5 τα πέντε τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα.