Betarades.gr: Όλα για το στοίχημα.

ΛΟΥΓΚΟ

Ένα δυνατό αντίπαλο καλείται να αντιμετωπίσει στο σημερινό ματς η Λούγκο, έχοντας αφήσει καλές εντυπώσεις στην πρεμιέρα. Σίγουρα θεωρείται επιτυχία ο βαθμός της ισοπαλίας στην έδρα της Ταραγόνα, ενώ αν η ομάδα ήταν λίγο πιο προσεκτική, θα μπορούσε να φύγει και με το τρίποντο. Παραμένουν στα πιτς οι Καμπαγέρο και Καρμόνα, ενώ δεν αποκλείεται να πάρει φανέλα βασικού ο Ιριόμε. Την ίδια στιγμή, συνεχίζεται το “ψάξιμο” για την ενίσχυση του ρόστερ.

Προηγούμενο ματς: Έφυγε με το ισόπαλο 2-2 από την έδρα της Ταραγόνα. Προηγήθηκε αρχικά με 0-2 με γκολ των Αλφόνσο Πεντράθα (21′) και Χοσελού (37′ πέν.), για να ισοφαριστεί με γκολ στο 66′ (πέν.) και στις καθυστερήσεις.

Στατιστικό: Over 2,5 τα 3/4 τελευταία παιχνίδια της (επίσημα και φιλικά).

Το Λούγκο -Σαραγόσα παίζει στον Stoiximan

ΣΑΡΑΓΟΣΑ

Η Σαραγόσα, από την πλευρά της, μοίρασε υποσχέσεις με την εμφάνιση της πρεμιέρας. Μπορεί ο αντίπαλος να ήταν νεοφώτιστος στην κατηγορία, όμως η ομάδα της Αραγονίας αντιμετώπισε από την αρχή το ματς με τη δέουσα σοβαρότητα, “καθαρίζοντας” από το πρώτο ημίχρονο την υπόθεση-νίκη. Ακόμα είναι πολύ νωρίς για ασφαλή συμπεράσματα, όμως η Σαραγόσα δείχνει μέχρι στιγμής ικανή για “υψηλές πτήσεις”.

Ιδιαίτερο το σημερινό ματς για τον κόουτς Μιγιά, καθώς την περασμένη σεζόν κάθισε στον πάγκο της Λούγκο, όπου και πραγματοποίησε το ντεμπούτο του ως προπονητής σε σύλλογο. Την ίδια 18μελή αποστολή κατάρτισε ο Μιγιά για το σημερινό ματς, απουσιάζουν ο τραυματίας Ντονγκού και ο Εντού Γκαρθία.

Προηγούμενο ματς: Επικράτησε άνετα εντός έδρας της UCAM Μούρθια με 3-1. Ο Άνχελ σημείωσε δύο γκολ στο 9′ και στο 35′, ο Λανθαρότε έκανε το 3-0 στο 42′ και οι φιλοξενούμενοι μείωσαν με εύστοχο πέναλτι στο 94′.

Στατιστικό: G/G τα έξι τελευταία “εκτός” στο περσινό πρωτάθλημα.